baryyk500

v kolika letech se může používat antikoncepce?

ouu

Nejlepší odpověď
anonym

Marci1 má pravdu, ale žádná antikoncepce by se neměla začít užívat bez předchozí kontroly a souhlasu odborného lékaře. Výjimkou jsou kondomy.

Další odpovědi
marci1

Dívky mohou začít brát hormonální pilulky od 15 let. Pokud berou antikoncepci mladší dívky, pak je to proto, že mají nějaké zdravotní problémy, například nepravidelnou menstruaci, silné bolesti při měsíčkách, premenstruační syndrom nebo akné. Samozřejmě po naordinování gynekologa.

Hamon

Pánové můžou antikoncepci používat od patnácti let (podle zákona). Zákon a realita jdou ne vždy ruku v ruce, takže chlapci by měli antikoncepci používat od začátku.

Krakis

Na věku nezáleží,záleží na tom,co ti řekne doktor !