marketas

Časté zapomínání prášků, je možné otěhotnět?

Ahoj všichni, je možné, abych otěhotněla? Minulý týden (v platíčku to byl 2. týden jsem zapomínala prášky, vzala jsem si v tom tydnu asi 3× po 2 prascich dodatecne jsem to dohanela. Koncem tydne jsme s pritelem meli nechraneny sex a prasek toho dne jsem si vzala az vecer. Beru HA Yadine od 16 let.

Nejlepší odpověď
Funna

ANO stává se to

Doplňuji:
na příbalovém letáku máš přesně popsané co dělat, když vynecháš dávkování a v kterém týdnu…řiď se tím…

Další odpovědi
Wang

ANO stává se to

Pokud to bereš takhle, je to jako bys nic nebrala.
HA se musí brát pravidelně, pokud se zapomene opakovaně tabletka, přidává se při milování další ochranný prvek, nejčastěji kondom.

Lucijej

Znám někoho, kdo otěhotněl při HA

Takhle „dohánět“ prášky nemá význam. Když si pilulku vezmeš do 12 hodin od doby, kdy ji bereš obvykle, tak je to ještě v pořádku, ale když uděláš delší pauzu, tak následují týden používej ještě kondom.

V tvým případě těhotnět nutně nemusíš, ale je tu určité riziko.

Deli

ANO stává se to

Sama to asi tušíš, že při nepravidelném užívání tabletek mohou selhat.

Pájo

ANO stává se to

Adiska tady nakousla hodně důležitou věc, kterou by měla vědět každá žena užívající HA. I taková, co ji užívá tak, jak se má.

Antibiotika působí bohužel nejen na mikroorganismy zapřičiňující onemocnění, ale i na přirozenou mikroflóru („mikroorganismy s tělem spolupracující“) na tělních sliznicích. Řada léků se vstřebává sliznicí (hlavně tenkého) střeva, tam se vstřebává i HA. „Poškozením“ mikroflóry antibiotiky (což je jejich hlavní nežádoucí účinek), v tomto případě na sliznici střeva, se mění i míra vstřebávání antikoncepce. Neznamená to, že přicházíte automaticky o „anti-baby efekt“, ale vstřebávání může být sníženo a vzniká tu vyšší riziko nechtěného početí. Není ale problémem (na přechodnou dobu) přidat bariérovou ochranu (kondom).

Toto riziko, v souvislosti se sníženou účinností HA (než je její deklarovaná), se týká i dalších léků a potravních doplňků. Takovým příkladem jsou např. přípravky s třezalkou.
Při onemocnění (a pochybnostech) se informujte vždy u lékaře nebo lékárníka.

Doplňuji:
Sám výrobce v příbalovém letáku (tzv. SPC) uvádí, cituji:
„Pokud se užívají pravidelně (bez vynechání tablet), možnost otěhotnění je velmi nízká.“
Vynechání:
1 tableta vynechaná v 1. týdnu
Užijte tabletu, jakmile si opomenutí uvědomíte (i kdyby to znamenalo užít dvě tablety současně) a následující tablety pak užívejte v obvyklou dobu. Během následujících 7 dní používejte navíc další antikoncepční opatření (bariérovou metodu kontracepce)
Pokud jste měla pohlavní styk během týdne před vynecháním tablety, existuje možnost, že otěhotníte. Neprodleně kontaktujte svého lékaře.

1 tableta vynechaná ve 2. týdnu
Užijte tabletu, jakmile si opomenutí uvědomíte (i kdyby to znamenalo užít dvě tablety současně) a následující tabletu pak užívejte v obvyklou dobu. Spolehlivost pilulky zůstává zachována a nemusíte používat další antikoncepční opatření.

1 tableta vynechaná ve 3. týdnu
Můžete si zvolit jednu z následujících možností, aniž byste musela používat další antikoncepční opatření.

Více příbalový leták – YADINE potahované tablety

iceT

ANO stává se to

Řekla bych,že to reálně možné je,však víš,náhoda je blbec.Ale myslím si,že to nebude až tak horké,protože jak píšeš,HA bereš od 16,(nepíšeš kolik ti je teď)a pokud chce žena otěhotnět a přestane brát prášky,tak ono to nějakou dobu trvá,než je tělo připravené.A jak říkám náhoda je blbec,a pokud chceš jistotu,navštiv gynekologa.

Adiska

ANO stává se to

Doplňuji:
Jo a dávej si pozor, když ti doktor napíše antibiotika automaticky se ti vyruší účinek anti- baby. To taky píšou v tom letáčku co je u prášků.

Pájo

Co dělat, jestliže zapomenete pilulku užít

pokud uplynulo méně než 12 hodin od doby, kdy jste měla tabletu užít, spolehlivost pilulky je zachována. Užijte tabletu, jakmile si chybu uvědomíte a následující tabletu užijte v obvyklou dobu.
pokud uplynulo více než 12 hodin od doby, kdy měla být tableta užita, spolehlivost pilulky může být snížena. Čím více po sobě následujících tablet jste vynechala, tím větší je riziko narušení antikoncepčního účinku. Zvlášť vysoké riziko otěhotnění je tehdy, pokud jste vynechala tabletu na začátku nebo na konci balení.

Více než jedna vynechaná tableta
Poraďte se s vaším lékařem.

Pájo

1 tableta vynechaná ve 3. týdnu
Můžete si zvolit jednu z následujících možností, aniž byste musela používat další antikoncepční opatření.
1)Užijte tabletu, jakmile si opomenutí uvědomíte (i kdyby to znamenalo užít dvě tablety současně) a následující tabletu pak užívejte v obvyklou dobu. Z dalšího balení začněte užívat hned po užití poslední tablety z balení stávajícího, takže nebude žádná přestávka mezi dvěma baleními. Krvácení z vysazení se může dostavit až po využívání druhého balení, ale může se objevit špinění a intermenstruační krvácení v době užívání tablet.

nebo
1)Ukončete užívání tablet ze současného balení a zahajte 7 dní bez užívání tablet. Započítat musíte i den, kdy jste tabletu zapomněla užít. Pak budete pokračovat v užívání tablet z dalšího balení. Pokud zvolíte tuto metodu, můžete začít užívání z následujícího balení ve stejný den jako obvykle.

Pokud jste zapomněla užít tablety z balení a očekávané krvácení se nedostavilo, můžete být těhotná. Dříve než zahájíte užívání z dalšího balení, vyhledejte lékaře.Vepište odpověď…