M_Petr_M

V kolika letech je čas na to přemýšlet o dětech?

Je mi 16, asi mám ještě čas, ale i tak nechci, aby moje děti vyrůstaly a já byl starší a nemohl se jim naplno věnovat ve sportech. Nebo aby mi to nepřekazila nějaká nemoc.

Nejlepší odpověď
anonym

Každý ať má děti ve věku, na který se cítí. Z mého hlediska je lepší mít děti do třiceti let, protože ti pak veškeré nepříjemnosti s dětmi (noční vstávání, brečení dětí atd.) nepřijdou tak nepříjemné jako ve vyšším věku. Sám jsem měl tři děti do třiceti let (sice je to nepříjemné, protože jsi omezený ve všech zábavách), ale v pozdějším věku už jsou děti odrostlé a jako starší si můžeš užívat více klidu a už se nerozčilovat kvůli dětem.

Další odpovědi
marci1

Záleží na tom, jestli budeš dlouho studovat, jestli budeš mít partnerku apod., ale klidně raději dříve, tak od 25–29 let. 🙂
http://tn.nova­.cz/clanek/tak­hle-vypada-zivot-prumerneho-muze-jak-moc-se-lisi-od-vaseho.html

dalid

Ja som po 30 a mam lepsiu kondiciu ako som mal pred 10 rokmi. Zalezi to len a len na tebe. Urcite by som z tohoto dovodu neuvazoval o detoch v 16. Zamysli sa skor nad tym, ci si dostatocne zabezpeceny aby si dieta uzivil a vychoval a ci mas partnerku s ktorou chces zalozit rodinu.