Perola

V jakých oblastech jste nejvíce nerozhodní a co vám v rozhodnutí pomáhá?

Jsem často nerozhodná, protože jsem perfekcionista, nedokážu se spokojit s několika málo variantami věcí, stále si říkám, že najdu možná lepší, zbytečně se zahlcuji a ztrácím čas. Např. nerozhodnost při koupi nové věci. Pomůže mi vždy si uvědomit ten primární důvod, proč jsem ji potřebovala koupit. Nebo v oblasti rozhodování, co na sebe, ale i v nemateriálních věcech, jako je výchova dítěte. Jak to máte vy? Co vám pomáhá se rozhodnout?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Jsem to samé. Nesnáším nakupování. Za mě rozhodne manžel, a pak mu to buď schválím nebo ne. Proběhne svobodná diskuze. U některých ne-obvyklých a zásadních rozhodnutí, jako práce, stěhování, si nakreslím rozhodovací kříž, a oddělím Pro a Proti.

Další odpovědi
Drap

V oblasti gastronomie. Stojím před lednicí a nevím jestli si mám vzít to vlevo, nebo to vpravo, Většinou to vyřeším remízou a vezmu si oboje.

paul1

Nejvíc nerozhodný jsem při nakupování. I když už uplynulo dost let od zlepšení nabídky v obchodech, stále nějak ve mně přebývají pocity marnosti, když si mám z něčeho vybrat. Dřív to bylo jednoduché – buďto měli jeden, dva druhy, nebo nic. Teď se mi zdá, že nabídka zboží jednoho druhu bývá zbytečně pestrá. V minulém režimu nebyl moc zájem o pestrost nabídky, všude platily normy. Teď stojím např. před regálem s toaletním papírem a nevím, co mám hodit do košíku. Jsou tam všelijaké barvy, různě velké balíky, různé ceny. Nakonec beru dvojvrstvý, ten máme vyzkoušený, vícevrstvý se špatně splachuje, umí dobře plavat. A na barvy kašlu, beru nejlevnější a je to.

zjentek

Jsem často nerozhodná, protože jsem perfekcionista, nedokážu se spokojit s několika málo variantami věcí, stále si říkám, že najdu možná lepší, zbytečně se zahlcuji a ztrácím čas.

Já jsem svobodný. A mám to podobné v oblasti sexu, vlastněs problém popsala za mě. To tahle jdu vždy někde do podniku kalit, rozhlídnu se po lokále a pak chudák vůbec nevím, co dříve. Jsem staršího data takže v kráse se tam úplně topím, kolikrát zůstanu v úplné pasti až do rána a nevím, prostě nevím co bych…