Avatar uživatele
Perola

V jakých oblastech jste nejvíce nerozhodní a co vám v rozhodnutí pomáhá?

Jsem často nerozhodná, protože jsem perfekcionista, nedokážu se spokojit s několika málo variantami věcí, stále si říkám, že najdu možná lepší, zbytečně se zahlcuji a ztrácím čas. Např. nerozhodnost při koupi nové věci. Pomůže mi vždy si uvědomit ten primární důvod, proč jsem ji potřebovala koupit. Nebo v oblasti rozhodování, co na sebe, ale i v nemateriálních věcech, jako je výchova dítěte. Jak to máte vy? Co vám pomáhá se rozhodnout?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, zjentek před 739 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Jsem to samé. Nesnáším nakupování. Za mě rozhodne manžel, a pak mu to buď schválím nebo ne. Proběhne svobodná diskuze. U některých ne-obvyklých a zásadních rozhodnutí, jako práce, stěhování, si nakreslím rozhodovací kříž, a oddělím Pro a Proti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

V oblasti gastronomie. Stojím před lednicí a nevím jestli si mám vzít to vlevo, nebo to vpravo, Většinou to vyřeším remízou a vezmu si oboje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Nejvíc nerozhodný jsem při nakupování. I když už uplynulo dost let od zlepšení nabídky v obchodech, stále nějak ve mně přebývají pocity marnosti, když si mám z něčeho vybrat. Dřív to bylo jednoduché – buďto měli jeden, dva druhy, nebo nic. Teď se mi zdá, že nabídka zboží jednoho druhu bývá zbytečně pestrá. V minulém režimu nebyl moc zájem o pestrost nabídky, všude platily normy. Teď stojím např. před regálem s toaletním papírem a nevím, co mám hodit do košíku. Jsou tam všelijaké barvy, různě velké balíky, různé ceny. Nakonec beru dvojvrstvý, ten máme vyzkoušený, vícevrstvý se špatně splachuje, umí dobře plavat. A na barvy kašlu, beru nejlevnější a je to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jsem často nerozhodná, protože jsem perfekcionista, nedokážu se spokojit s několika málo variantami věcí, stále si říkám, že najdu možná lepší, zbytečně se zahlcuji a ztrácím čas.

Já jsem svobodný. A mám to podobné v oblasti sexu, vlastněs problém popsala za mě. To tahle jdu vždy někde do podniku kalit, rozhlídnu se po lokále a pak chudák vůbec nevím, co dříve. Jsem staršího data takže v kráse se tam úplně topím, kolikrát zůstanu v úplné pasti až do rána a nevím, prostě nevím co bych…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek