četla jsem v časopise článek o životě Alberta Einsteina a narazila jsem na něco čemu nerozumím. Psali tam, že se Einstein rozvedl a potom si vzal svoji sestřenici,rozenou také Einsteinovou, která byla první sestřenicí z matčiny strany a druhou sestřenicí z otcovy strany a to mi nejde do hlavy jak byli v příbuzenském vztahu. Na netu je to také tak napsané, vypadá to, že to opsali, nerozumím tomu. Dekuji za odpověď.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 0 před 6043 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Domnívám se, že rodiče Alberta E. měli sourozence. Bratr otce si vzal za
manželku sestru Albertovy matky.
Příbuzenský vztah z otcovy strany: Elsa Einsteinová, dcera strýce
E.(provdaná Löwnethalová, později manželka A. E.), byla druhou sestřenicí
Alberta, protože otec a strýc měli dalšího sourozence a tomu se narodila
rovněž dcera (starší než Elsa), ta byla první sestřenicí Alberta. Elsa
proto byla v pořadí dle narození druhou sestřenicí.
Příbuznost z matčiny strany: dcera Elsa, kterou porodila matčina sestra
(provdaná za manželova bratra E.), byla první z narozených dívek – tedy
v tomto smyslu Albertova 1. sestřenice.
Doplňuji:
Podle http://zivotopis.osobnosti.cz/albert-einstein.php
Upravil/a: annas
| 0 Nominace Nahlásit |
Otázka nemá žádné další odpovědi.
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| annas | 5913 | |
| Drap | 4803 | |
| led | 3066 | |
| Kepler | 2837 | |
| marci1 | 2259 | |
| zjentek | 1807 | |
| elkon | 1725 | |
| aliendrone | 1487 | |
| da ny | 1487 | |
| ivzez | 1445 |
| Divadlo |
| Etiketa |
| Kulturní akce |
| Literatura |
| Náboženství |
| Ostatní kultura a společnost |
| Historie |