Avatar uživatele
Petilinda

V jakém oblečení jít na pohřeb?

Poraďte mi někdo, co si mám obléct na pohřeb - nikdy jsem nebyla a teď umřel manželův strýc..myslím si, že není potřeba abychom šli JÁ v černých šatech a Manžel v obleku..ale nevím.. Prosím prosím za radu..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, Majklll před 3557 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anga

Trochu z chytrých článků o etiketě:
Na smuteční obřad se oblékáme co nejkonzervativněji podle pravidla – čím blíže k zesnulému, tím tmavší oblek. Muži by měli mít černý oblek bez lesku nebo nápadného vzoru, bílou košili, černou kravatu a černé šněrovací boty. Ostatní muži v obřadní síni či za rakví by měli mít co nejtmavší oblek, bílou košili a tmavou kravatu bez křiklavého vzoru. Ženy musejí mít zakrytá ramena a kolena, šaty by měly být černé. U širší rodiny a přátel stačí tmavé. K černým šatům patří černé punčochy a černé boty, včetně černé kabelky. Vhodné jsou klobouky, které se nesundávají protože jsou součástí jejich smutečního úboru.

Šaty lze samozřejmě nahradit kalhotami a tmavší halenou a nebo přímo kostýmkem.

A ať se na mě -iv- nezlobí, ale jít vlastnímu strýčkovi na pohřeb v džínách je na facku. Pohřeb je posledním rozloučením s blízkým člověkem, tak je potřeba tuto úctu náležitě vyjádřit. A slušně se obléct je ta nejmenší věc, kterou pro to můžeme udělat. Ale byla by to jiná, pokud by si dotyčný přál rozloučení v jiném duchu.
Doplňuji:
A samozřejmě nezapomeňte na kytici (SUDÝ počet květin) a dává se stonkama směrem k podstavci.

Upravil/a: anga

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kocickaaa

rozhodně černou. a teď zase takové teplo není ne?.. Dá se to vydržet, je to slušnost..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemusite v cernem . Manzel muze i v dzinach a tmave kosili a i vy to same , nebo tmavsi triko , bluzku a nemusi byt cerna. -iv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

tak pohřeb bude teď když je teplo ,není nutné sako - manžel může mít tmavé kalhoty a klidně i tmavou košili bude to vypadat slušně a ty si taky vezmi něco tmavšího - je to slušnost ....tím uctíš jeho památku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Oblékněte se slušně a vkusně tak jak oba cítíte rozloučení s blízkým. Ono dnes jde víc o tu skutečnost toho posledního rozloučení než o doslovné dodržování etikety. Myslím, že památku si na své blízké zachováváme víc ve svém nitru než v oblečení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Záleží od vzťahu, ktorý ste mali.
Ale myslím, že by sa nepatrilo prísť vo veselých šatách. Jedine, ak si to mrtvý prial.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Slušně neznamená v černém,stačí páska na rukáv.Každého věc......

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
L.G.

Už je nejspíš dávno po pohřbu, ale ve sportovním bych to třeba neviděl, ani s červenou barvou bych to nepřeháněl, byť by zesnulý asi nic nenamítal, tak jako tak jde o neradostnou událost, takže barvy lze jednoduše dovodit.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost