Kelt

V jaké největší výšce jste stáli na vlastních nohách? A kde?

Počítá se jakákoli hora, kopec. Vše co je součástí zemského povrchu. Nezáleží na tom, zda jste vyšplhali, nějak se dopravili či podobně. Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

V 2023 m n. m. na vrcholu hory Chopok v Nízkých Tatrách (ve skutečnosti vlastně asi o 20 m níž, protože „vlastní vrchol“ byl ještě nad tou úrovní, kde jsme stáli. Ale na to už jsme se vybodli…). Nahoru po svých, dolů lanovkou, anžto nás nahoře překvapil takovej slejvák s krupobitím, že by nám cestu dolů proměnil v peklo. Jak se vyjádřil spolulezec: „Tak jsme to měli i se sprchou a s masáží – ještě že ta elektroléčba nedopadla.“ (Blesky lítaly v tom krupobití ostošest, takže absence „elektroléčby“ byla otázka štěstí…).
Upřímně jsme litovali ty dvě paní, které jsme potkali na vrcholu a které to měly naopak – nechaly se vyvézt a dolů chtěly po svých. Nezbývalo nám než popřát hodně štěstí.

Další odpovědi
Kepler

Nic moc. Lanovkou na Lomnický štít (2634 m), pak ještě Čierny štít (tuším něco přes 2400 m), zato však vlastníma rukama a nohama s horolezci. To už bylo ale dávno, někdy v minulém století.

Klaproth

4100 m n.m. – chata Prijut pod Elbrusem. S plánovaného výstupu až na kopec sešlo z důvodu nepříznivého počasí.

jirka F

Pouzdřanská step – kolby

RyuzakiKate

Tady za bukem máme Sněžku, takže 1603 m, prvně jsem byla na vrcholu minulý listopad, kamarád měl narozeniny a já svátek, tak to byla moc fajn „oslava“ :) samozřejmě pěšky z Pece.