Michal Kole

V jak velkých sudech se prodává pivo a kolik piv v nich je ?

Odpovědi
anonym

Nevím jak kde, ale já kupoval 0,5 HL a počet piv si snad vypočítáte!

mosoj

Pivař nejsem. Do hospody nechodím, ale vím že klasický objem sudů je 50 l, 30l, a nedávno se zavedl 20 l sud.

Pak existuje ještě tzv. štěně a to má 25 l .

marci1

Jsou různě velké sudy, ale převážně je to 50 litrůx2=100 piv.

anonym

Za komunistů se prodávaly 50ti a 100 litrové sudy.V této době jsou i menší,10t a 20ti litrové.A v krámech se dají koupit pětilitrové soudky.

honza19hk

50 litrů,30 li­trů,25 litrů vynásob si to dvouma pokud bys z nich čepoval klasický pívo,ne malý.

Mc Merkurion

za komunistů byl hekťák – 100l,dnes je „půlka“ 50l a štěně 30l,některé pivovary dělají doplňkové rozměry,například 20l a10l;5l soudek je již na jinou pípu a není KEG
Doplňuji:
počet piv je samozřejmě krát 2,ale ve skutečnosti se do 50l soudku natočí cca 106 piv,plní se na váhu,je to kvůli odtočení v hospodě