babule

V garáži u rod.domku mám vyzdívanou montážní jámu.Při dešti zdivem prosakuje voda.Jakou izolaci použít.děkuji

Nejlepší odpověď
panenka

Ted jsem se ptala manžela který tomu rozumí a máte si koupit ipu a vyizolovat si to dvěmi popřípadě třemi vrstvy aby vám ta voda neprosakovala a podlahu vybetonovat stačí 6 cm betonu

Další odpovědi
mosoj

Se zdí jako s podlahou, ale nemusí to stačit, záleží jaký tlak má ta spodní voda.
Pokud bude velký je to dost problém. V každém případě izolace může být tou ipou dobře natavenou, ale beton tak silný aby ten tlak spodní vody udržel.
Většinou si voda najde cestu zase jinudy.

Pak by se musela spodní voda odvést drenáží okolo garáže.

venkovan

Na dálku s takovým popisem je obtížné radit. Pokud je garáž samostatná, zvážil bych zhotovené drenáže okolo celé garáže která by měla být hlubší než montážní jáma. Pokud není přirozený spád pro odtok, lze udělat jímku s ponorným čerpadle a spínacím plovákem.
Pokud se nejedná o tlakovou vodu a v jámě není prostor na přizdívku, lze koupit speciální tyčky které se vloží do vyvrtaných otvorů dle návodu. Kupoval (ještě nepoužil) jsem je v hobby marketech a vyrábí je asi Hasoft (mají zajímavé nazvy, tak bych hledal v sanaci vlhkého zdiva). Potom už klasika izolace – vyvaření van třeba z vhodné fólie – nemusí být jen asfaltová lepenka a znovu přizdění. Taky montážní vanu udělat jako bazén z umělohmotných desek – možností je mnoho, peněz méně.

babule

Já to špatně napsala,ta voda prosakuje hlavně po stěnách.dík