Reganois

V čem tkví podle vás „shnilost“ této doby? Předem se omlouvám za dekadenci.

Nejlepší odpověď
L.G.

To víte, „kouzlo doby“, hrdina je považován za zrádce a naopak, ale opravdová provokace je chuť to ještě narvat do vzdělávacího systému, to je podstata vadnosti zacházení s odkazem dějin 👎.

Další odpovědi
Kepler

V každé době bylo něco shnilého, i ve státě dánském. Žádná společnost ani žádný jedinec nebyli nikdy spokojeni, to by byla čistá utopie. Už v dobách antických římští mravokárci naříkali nad zkaženosti mládeže i zkorumpovaných senátorů. Nová doba, nová doba! Host vyhazuje vrchního!

elkon

V korupci a netoleranci.

df

Že je tato doba „shnilá“ jsi prohlásil ty. Takže ty bys měl doložit argumenty pro svůj výrok.

annas

Kdysi se říkalo že je něco shnilého ve státě dánském. Je to jeden ze slavných citátů z tragédie Hamlet Williama Shakespeara.

Používá se často, kdy lidé přestávají věřit, že se nedomohou práva, že se nedočkají spravedlnosti. Ale často je to i v nich, že postrádají morální vlastnosti, neví, co je svoboda, slušnost atd. Neřeší – žít a nechat žít …

Nejen to, ale třeba časopisy Pestrý svět, Rytmus života,. stačí zahlédnout na stánku titulní stránku velké nápisy, určitě pro mnohé žádoucí a zajímavé Informace o tzv. polobritách, jimž různé aféry vytvářejí image a koupě časopisů plní kapsy podnikatelům.

Jak pestrý je svět, jehož život udává rytmus života …

OmylCZ

Dnes jsou všichni na mobilech a je těžší se s někým seznámit ):

zjentek

V lenoře a pohodlí. Dneska nemusíš ani umřít, když nechceš. Stačí jen dělat prd a šetřit se. Doba tomu přeje, Nejde to ale do nekonečna. Nakonec mnohem později stejně klekneš, ale úplně čerstvý, nezhuntovaný.

Ametyst

Ze všeho se dělá politika, i z vydechovaného vzduchu a fotosyntézy. Všechno je předmětem byznysu: aby ne, když jsou politici na vyplatnich páskách globálních korporací. Ostatně i Adolf Hitler byl podpořen velkým kapitálem, jinak by se nedostal k moci.

Herjulfson

Dle mého je to celkem jednoduché. Je to především mravní úpadek. Tím nemyslím úpadek jednotlivců, protože vždy existovali bezcharakterní hajzlové. Myslím tím celkově pohled na to co je a není správné. Dobrým příkladem je takový fotbal. Už malé děti se uči simulovat. Pak vidíte v televizi jak nějaký náš čutálista přihraje nebo dokonce zcela nafilmuje nějaký faul … no a ve studiu to ještě komentují slovy – naštěstí mu na to rozhodčí skočili. Jaký to je příklad pro veřejnost? Všechny tyhle herce měli už dávno trestat i zpětně. A tu fotbalovou žumpu bych už dávno rozpustil. I ten benzín do sekaček by si měli kupovat sami.

Kelt

Asi to, že chybí hodnoty, vzory. Všude jsou reklamy, značky, prodává obal, politik, který nejvíc řve, kvantita. Je problém si vybrat. Mezi slepými jednooký králem. V časopisech se nepíše o ničem než kdo s kým, že té vykoukla bradavka, nebo kalhotky, ten byl na dovolené tam a tam. Prostě hodně zbytečných informací.

Jsem Jan

Pokrytectví a nenažranost. Dále bipolarizace společnosti kvůli sociálním sítím, které jednotlivé ideové tábory drží v jejich vlastních názorových bublinách.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Reganois

Nechci nikomu nic předkládat, zajímá mě zamyšlení. Každý pod tím vidí něco jiného.