V čem spočívá problém u signálu TV?

Před pár dny padal déšť a koncertovaly blesky. Pak tedy vypadl signál u TV. Myslel jsem si, že vypadly pojistky, nic. Pak jsem vypojil TV, včetně setoboxu, nic. Máte tip, co s tím? Díky!

Odpovědi
Kepler

Málo informací. Příjem je z pozemních vysílačů, společné antény, individuální antény, kabelu, satelitu, nebo IPTV? Vypadly všechny kanály? Jak to vypadá u sousedů?
Mohla to být porucha na vysílači, providerovi signálu, elektroniky STA…indukované přepětí při blízkém úderu blesku je sviňa.

lukas1912

Pokut ti nejede ani jedem program a ukazuje se ti na TV no signál tak bude pohnuti satelit.

Arne1

Pokud pomineme možnost poškozeného satelitu – tak sbal televizi, láhev vína a zajdi k sousedům. A uvidíš co je asi špatné.
Mimochodem, na přepětí vlivem bouřky se většinou vztahuje pojištění domácnosti.

anonym

Kepler: spol. anténa, vypadly všechny programy, uu sousedů vše ok.

Kepler

Tak to se musely tím přepětím poškodit jen tvoje TV nebo STB, ale moc pravděpodobné mi to nepřijde. Ale možné to asi je. Mně jednou při blízké šupě zhasl PC, zatímco soused byl v pohodě. Pomohlo, když jsem na 1/2 hoďky odpojil PC od sítě a pak ho zase zapnul.

anonym

Děkuji za Vaši radu. Legenda o Vašem příkladném přístupu vůči ostatním není fámou.

Kepler

Dík, když si myslím, že můžu pomoci, pomůžu rád. I mně tady už hodně lidí pomohlo.