V čem spatřujete hlavní výhody a nevýhody liberální výchovy ze strany rodičů?

Liberální výchova = výchova se vyznačuje benevolentností rodičů, kteří kladou malé požadavky na své potomky, děti mají bezstarostný život, chybí jim kontrola a sociální zodpovědnost.

(https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C3%BDcho­va)

Nejlepší odpověď
Kepler

Příliš liberální výchova dává dětem pocit, že jim všechno projde a to je špatně. Výchova na krátkém vodítku je taky špatně, protože až děti dospějí a osamostatní se, tak to dopadá často tak, jako by se utrhli z řetězu. A když ne, tak ve stejném duchu pak vychovávají i své vlastní děti. Trpěl jsem, tak ty budeš taky…Zažil jsem to na vlastní kůži.

Další odpovědi
elkon

Později se jim to může vymstít. Na děti by měla platit vždy určitá přísnost. Je na rodičích zda to dokážou správně posoudit. Odměnou jsou jim pak dobře vychované děti, které dokážou s odstupem říci „rodiče byli přísní, ale spravedliví, když jsme třeba dostali na zadek, tak jsme si to zasloužili“.

favorko

Snad ti skuteční liberálové, co nechtějí mít děti, jednou vymřou

Kryšpín

Poněvadž časem děti budou vychovávat tu starší názorově zaostalou generaci na př. nebýt slečny dámy Grety, tak se nezačalo řešit problém planety. A už od miminka je zapotřebí podle úsměvu a pohybu poznat zda souhlasí s přebalením či nikoliv a né se stekat nebo provádět cokoliv proti odporu.

Michal47

Výhodou je např., že dítě tak snadno neuteče z domova. Nevýhodou je, že se může stát „otloukánkem“ ze strany spolužáka, který je sociálně handicapován. To byl i můj případ. Byl jsem jednou okraden o minci, kterou jsem si přivezl z Kutné hory, jídlo mi o přestávce bylo vyráženo z ruky a později jsem byl zotročován. Teprve dnes chápu, že ten chlapec nemohl ani chodit na obědy, protože si to jeho rodina (možná matka samoživitelka) nemohla dovolit. Kompenzoval si to ubližováním dobře situovanému spolužákovi.