zjentek

V čem může být zakopaný pes?

Nemůžu přijít jedné věci na kloub. Laciné chargery mně v autozapalovači fungují a drahé, kvalitní ne. Přitom parametry jsou stejné. Jsem z toho nešťastný. Takže laciný usb adapter, šunt, který se zpravidla přehřívá nebo jinak hrozí vyhořením vozu prostě běží, dobíjí a je jedno, jestli má output 1, 2,1, 2,4 A nebo jiné A, ale jakmile zapojím NĚJAKÝ KVALITNÍ (nad tři stovky, prostěš v dobrém provedení), tak mně do něj NEJDE PROUD! JEDNODUŠE NENABÍJÍ. Parametry stejné (i když u těch šuntů člověk neví), pojistky OK. Tak co nechápu? V čem je zakopaný čokl? Teď nemůžu spát a je to na palici, jestli zítra budu zase jako i dnes celý den běhat po krámech typu Elektroworld a nakupovat ty dongly nebo jak se tomu nadává a zase je vracet, bo JEDINÝMU MNĚ NEFUNGUJÍ, zatímco přátelům a známým a prostě kolemjdoucím v jejich kárách fungují (!!!) a přitom laciný šunty dobíjí i mi! Tam, kde KVALITNÍ výrobek PROSTĚ NEPRACUJE, ve stejný zdířce auto zapalovače! Chápe to někdo? Který parametr jsem přehlédl? V čem jsem ch.j? Děkuji, zjentek.

Nejlepší odpověď
aliendrone

WOW, VŘELÉ DÍKY za navštěvu mého světa (všiml jsem si, že jsi vlastně častým, ne-li rovnou pravidelným návštěvníkem ;) :D :D)!
Ani netušíš, jak člověka po ránu potěší, že existují lidé, kteří takový svět vůbec znají (zpravidla tvrdí, že „to není možné“). To jen my „šťastlivci“ zažíváme všelijaké ty životní extrabuřty, o kterých jiní nemají ani ponětí, že vůbec mohou existovat (a už vůbec neuvěří tomu, že REÁLNĚ EXISTUJÍ). ;) :)

(BTW – to je TAK hluboké téma, že by stálo za rozbor!) :)

Jestli ten bazmek v jiných zásuvkách funguje a ve tvé ne, tak chyba je na tvé straně – v zásuvce, nejspíš špatný kontakt mezi nabíječkou a zásuvkou.

  1. nabíječka je příliš na volno v zásuvce – velký přech. odpor
  2. nabíječka nedosáhne středovým kolíkem na dosedací plochu v zásuvce (neuzavřený okruh)
  3. dosáhne tam, ale dosed v zásuvce je příliš zajebaný (zkorodovaný) > o5 velký přech. odpor
  4. problém „nedostatečného kontaktu“ (přech. odpor) může být i hlouběji – v konektoru mezi kabeláží a zásuvkou, popřípadě přímo nedostatečné ukostření k plechu kastle

Musíš si uvědomit, že poctivá nabíječka, která na VÝSTUPU dává 2A celkem logicky musí tu šťávu nějak dostávat (větší pochopitelně). Šidítko od Čongů s DEKLAROVANÝM výstupem 2A téměř NA TUTY bude reálně dávat DESETINU toho, co slibuje (bambilionkrát odzkoušeno nejen mnou, ale i jinými – najdi se všelijaké testy nabíječek apod. bazmeků)!! Tudíž jestli tam je velký přechoďák, tak čongošmejd ti těch 200mA klidně dá („funguje“), ale skutečná nabíječka fungovat NEMUSÍ.

Jako první bych zkusil nabíječku dorazit co to jde a pak s ní v této pozici chvíli sem tam točil (aby se otřely/obrousily kontaktní plochy), což by mohlo (dočasně) pomoci, záleží na skutečné příčině závady. Následně ocákl Kontaktolem a hrubým (ideálně dráteným) štětcem podrážil středovou dosedací plochu v zásuvce. Přirozeně s VYNDANOU pojistkou pokud se v tom budeš rejpat s něčím kovovým. ;) :)

Další odpovědi
JežíšKristus

Psa lze zakopat normálně v rakvi ale obyčejně se tam spíš jen tak hodí v nějaké látce no.

xiperio

No jestli to nebude tím, že si jen myslíte, že fungují.
Ale jestli oni fungují tk na půl, prostě nedobíjí těmi hodnotami co mají napsané.
A ty značkové se snaží dobíjet tím co deklarují a nejde jim to.
Možná tam jde málo proudu z toho autozapalovače

jáára

Ta je dobrá, ale musí se silou zarazit.

seraphico

Přihoď odkazy na ty fungující a nefungující nabíječky.

zjentek

No tak fungující jsou z PEPCA a podobně za 34 kaček, tohle asi žádný odkazy mít nebude a nefungující např. konkrétní zde>>>https:/­/www.electrowor­ld.cz/aligator-autonabijecka-2×usb-2–4a-cerna-usb-c-kabel