dudu

V čem může být problém se zadním stěračem?

Nedávno jsme koupili ojetou Fabii 1,2HTP z roku 2007. Celkově je ve velmi slušném stavu, ale až nyní jsme zjistili, že nefunguje zadní stěrač. Uměl byste někdo prosím poradit, mám-li coby laik, šanci tuto závadu odstranit a pokud snad ano, jak postupovat /krok za krokem/.

Nejlepší odpověď
Hlada

Zkontrolujte pojistky
SB 15 (5A)
SB 32 (10A)
SB 41 (20A)
Na konektoru motorku na pinech 4 – 1 musí být 12V.
Můžu vám poslat schema zapojení a postup hledání závady.

Další odpovědi
venkovan

Nejdřív bych se podíval zda jde k motorku stírače proud. Pokud ano, je spálený motorek. Není to nic neobvyklého, stačí zadní stěrač zapnout když je stírací gumička pořádně přimrzlá ke sklu, ale po zapnutí stěrače se přesto ramínko pohne na doběhový kontakt.
Až to opravíte, na zimu si zadní ramínko podkládejte tak, aby se gumička nedotýkala okna a nebo na noc, či za odstavení na delší dobu při silném mrazu stěrače (i přední) zvedněte.

cukrar

jak píše hlada a já dodám, měřák a měřit a měřit. Bez měření není vědění.

franku

Podívat se na pojistky(nevím která to je).Projít elektroinstala­ci.Není poškození v manžetě mezi 5 dveřmi a karosérii?