dudu

V čem je letošní leden výjimečný?

Zajímavost pro rok 2011 a tento leden zvlášť!
Tento měsíc je zvláštní, má totiž 5 sobot, 5 neděl a 5 pondělků.
Stává se to jenom jednou za 823 let. Pravě proto takový měsíc se považuje za peněžní.

Doplňuji:
Miroslave, perfektní i když trochu smutný postřeh. Co už teď…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Hmmm, ale jen čtyři středy, takže nic vyjímečného :D

Další odpovědi
anonym

už jsem otom četla,ale zatím mám jen výdaje ty příjmy asi budou se zpožděním v únoru

Jahoda

Přiznám se, že jsem si toho vůbec nevšimla. Proto děkuji za dobrou informaci :))

hanulka11

a v jakém smyslu peněžní- ve výdajích nebo příjmu.......u mě asi ve výdajích

Radak

Tak to je krásný, u mne to vyvolává jen další otázky. Jak by se daly ty dny v týdnu zpeněžit? A co se stalo před těmi 823 lety? Nebo to znamená delší čekání na tučnou výplatu? Omlouvám se za ty otázky.

ReHu

5 sobot, 5 nedělí a 5 pondělků má také květen 2010, srpen 2009, březen 2008, říjen 2011, prosinec 2012 atd, atd.
Tento mail mi už přišel několikrát.
Nevím, kdo tu blbost o výjimečnosti vymyslel.