Kryšpín

V čem je hlavní rozdíl mezi občanem UA a občanem RF?

Pokud se jedná o UA a západní část RF odhadem od Moskvy k Evropě povaha, zvyky, čestnost, strava a pod.

Nejlepší odpověď
Drap

Hlavní rozdíl je v tom, že mají odlišné pasy. Jinak je to stejné jako když odpovídáš na otázku v čem je hlavní rozdíl mezi občanem Západních Čech a Východních Čech /povaha, zvyky, čestnost, strava a pod./

Další odpovědi
Filip84

RF, tedy Ruská federace, je federativní stát: RF je Königsbergland (Kaliningrad), ale taky Něnci na Sibiři, či Vladivostok. Jediné, co je nějak spojuje, je ruština jako lingua franca, tedy, že se nějak domluví rusky.

Ukrajina není federací, ale jinak je to mnohonárodnostní stát, čítaje v to Ukrajince, Rusy, Bělorusy, Poláky, Cikány, Rusíny, Turky, Řeky, Arménce, Maďary, Rumuny, Israelity, Gruzínce, Gagauzy, Ázerbajdžánce a Tatary. Ukrajinština není dialekt ruštiny, pokud umíš rusky je větší šance, že ukrajinštině nějak porozumíš, ale ukrajinština nemá g (takže: „huláš, huma, anhar“ vs guláš, guma a hangár) a má spoustu polonaismů („šydko“ vs szybko vs rychle, „šjukajť“ vs szukać vs hledat, atp.).

To samé kuchyně, stejně, jako polská, nezapře silný ruský vliv (boršč, vareniky, pelmeně, rosolnik, pierogi …), ale taky vliv uherský, židovský, či jinak evropský – gulyás, goląbki w sosie pomidorowym (ukrajinsky je to, myslím, „holubci v sosie tomatnym“, napsat to neumím, já moc neumím azbuku, ruzky je to „golubec“), kapustňak – uherská „kapustnica“, bramborové placky, snad od Israelitů, etc. etc.

Ukrajinci jsou orthodoxní, historicky náleží k ruské autokefální církvi. Rusíni jsou katholíci byzantského rithu. Maďaři katholíci římského rithu. Poláci: to je snad jasné. Krom Israelitů je na Ukrajině i relativně dost musulmanů.

RF má (téměř) ryze musulmanské části, stejně tak ale národnosti animistické, nebo šamanské. Vždyť je to největší stát na světě, proboha!

Nic, jako typický Rus, nebo typický Ukrajinec, neexistuje.

Kryšpín

Zeptal jsem se UA pracovníka na stavbě měl názor máme jednu kvalitně společnou vlastnost výroba samohonky a popíjení vodky.