Avatar uživatele
Pokročilý

Uznáváte box jako sport? Já tedy ne. Je to nebezpečné a nechutné. Uměle vytvořená rvačka.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Ne, není to čestný sport

Vřele s Tebou souhlasím. I když i box má svá pravidla a nelze říct, že je úplně nečestný. Chybí tu další možnost v anketě.
Sport je sportem, když vede k rozvoji fyzické zdatnosti a zdraví. Říká se sportem ku zdraví. Boxer útočí údery na soupeře, snaží se ho srazit na zem, knockoutovat ho, aby nemohl dál soutěžit. Tedy v rámci pravidel boxu ohrožuje soupeřovo zdraví. To je v rozporu se sportováním a se základy ohleduplnosti. Taky se říká: ve zdravém těle zdravý duch. O boxerech je známo, že v důsledku ran do hlavy na tom s duchem nebývají nejlépe. Box je možná pochybná zábava a šou, kdo se mu chce věnovat, je to jeho věc, třeba při tom odventiluje agresivitu jakžtakž v rámci nějakých pravidel, ale sport to není.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ne, není to čestný sport

Jsem tohož názoru.


Avatar uživatele
Zlatý

Ne, není to čestný sport

Nemám ráda násilí. V jakékoli formě.


Avatar uživatele
Bronzový

Ano, je to normální sport

Doplňuji:
jestli schválně děláš anketu, te které vyplývá, že pokud se mi nelíbí box, tak je to nečestný sport, tak seš trapný.
nerozumím, cos tou anketou chtěl vlastně říct, ale vypadá to divně. Buď nechápeš co je to sport, nebo nechápeš co je čest, nebo nechápeš jak funguje život na zemi.
každopádně cítím, že ani netoužíš po jiném názoru, tak tě nebudu obtěžovat,


Avatar uživatele
Bronzový

Ano, je to normální sport

Box je normální sport a pokud jde o trénink těla, tak je lepší než běh. Pokud člověk bije do pytle co to jde, tak to má lepší efekt na fyzičku, než pravidelné běhání.

Doplňuji:
Box není jen o tupém ubližování. Hlavně jde o to změřit síli se soupeřem. Jde o uměle vyvolaný souboj, který nekončí nebo neměl by končit smrtí. Umět se bránit a umět zasadit ránu by měl znát každý chlap.


Avatar uživatele
Zlatý

Ne, není to čestný sport

je to souboj ..největším problémem je, že má diváky.
Navíc ten pasivní sport nějak souvisí s agresí a válkami, proto je dobré sportovat aktivně ,)


Avatar uživatele
Pokročilý

Ano, je to normální sport

Doplňuji:
Box jako sport mám ráda a nevadí mi se na něj podívat. Líbí se mi především spojení síly pěstí a jemnosti nohou - vždycky se mi líbilo to jejich baletní poskakování.


Avatar uživatele
Registrovaný

Ne, není to čestný sport

Ne neberuto jako sport


Avatar uživatele
Pokročilý

Ano, je to normální sport


Avatar uživatele
Registrovaný

Ano, je to normální sport


Avatar uživatele
Zlatý

Ano, je to normální sport

tady někdo psal,že nemá rád agresivitu,takže neuznává box jako sport...Tady se ale pletou dvě rozličný věci,a to nelze. To,že někdo boxuje nebo dělá karate,Taekwondo,WuShu,Krav Maga,atd atd přeci neznamená že je agresivní,co to je za blbost?! Já boxoval a s tím soupeřem jsme si pak podali ruce,pokecali když to šlo,není problém.Nos nemám přeraženej,myslí mi to taknějak normálně..Jestli je nějakej sport nebezpečnej,tak fotbal,rugby atd jsou mnohem nebezpečnější,navíc soupeř ti prokopne koleno aby se dostal k míči a pak dělá jakoby nic a diví se za žlutou kartu.Tohle v boxu není


Avatar uživatele
Pokročilý

Ano, je to normální sport

Doplňuji:
A ještě doplním otázkou. Zdá se vám sportem třeba šachy, nebo to, když někdo závodí v autě?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

MK44 : to je těžká moudrost :D tebe asi mlátili do hlavy do hlavy spolužáci denně,protože jinak si ty tvoje"moudrosti" neumím vysvětlit.

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

zjentek- je to souboj... a která soutěž v jakém sportu není souboj? v boxu si alespoň domluví, že se budou mlátit do nosu, na rozdíl třeba od hokeje, kde mají postrkovat puk a vyráží si při tom zuby. Jsem při boxu snad o vyražených zubech neslyšel a v hokeji je má vymlácený každý druhý. Ale nikomu nenutím, aby se mu box líbil, jen je neslolidní řikat, že je nečestný.

Avatar uživatele
Pokročilý

dmatejek777

Vám se zdá schválně srazit člověka na zem a mlátit do něj pěstmi čestné? Navíc ,,čestné´´ není myšleno doslova :-)))))))))))

Avatar uživatele
Bronzový

Reezo

Tak myslíš box nebo rvačku na diskotéce? V boxu není dovoleno útočit do protivníka, který není na nohách... I v obecné psychologii je to bráno za srabárnu. Jinak je potřeba příjmout fakt, že jsme lidi. občas se stane, že se jeden nebo oba bojovníci dostanou do stavu mysli, kdy nepřemýšlí. Může to být ovlivněno adrenalinem. S adrenalinem roste i agrese a fyzická síla jedince se může také zvýšit.

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

hele jestli napíšeš čestné a za to napíšeš není myšleno doslova, tak je fakt nejasno jak myslíš.
Sice tu popisuješ srdceryvně scénu se srážením člověka na zem a mlácením do něj pěstí, ale na tom není nic nečestného, jestli tedy opravdu chápeš co je to čest a chápeš že do ringu nastoupí oba soupeři dobrovolně. Nečestné by bylo, kdyby se jednalo o sport, kde se podle dohody honí za míčem a v takovém sportu někdo druhému vrazí špalky z kopaček do holeně. To je nečestné, ale tobě fotbal jako nečestný nepřijde viď. Když se dva spolu v ringu utkají tak podstoupí souboj, který je pravidly a ochranými pomůckami přetransformován do sportu. To se ti může líbit, nebo ne ale nic na tom nezměníš. Box se ti líbit nemusí, ale nesnaž se neurážet něco o čem nic nevíš a jen si představuješ a raději si někde přečti o cti a čestnosti. Protože nejvíc nečestné je obviňovat z nečestnosti proto, že se bojím a nechci si přiznat jak svět funguje. Klidně si nalhávej co chceš a až na někoho budeš volat policajty, tak to dělej proto, že jsou čestní, (ale ty možná budeš ten model, co jde do mekáče zdlabat burgry, ale kdyby měl v ruce kus hovězího, tak se mu udělá nevolno). V boxu je víc cti než si umíš představit a než můžeš kdy někde vidět, tak buď tak laskav a nemel sračky. Začni psát o nečestnosti boxu až budeš mít za sebou alespoň deset tréninků (všimni si, že tě netlačím do žádného zápasu) a budeš mít jasno o co v boxu jde.
Na tvoji otázku, pokud se někdo nehodlá naučit se bránit, tak se může nechat buď srazit k zemi a mlátit pěstmi, nebo za sebe to samé může nechat udělat někoho jiného, třeba zavolat policajty (kteří vždycky chodí v přesile i početní i vybavením, protože je to práce a přece nebudou riskovat a taky najednou čest nehledáš). Ti mám podezření, že ty vůbec netušíš co to čest je.

Avatar uživatele
Pokročilý

dmatejek777

Moc dobře vím co je čest,(chytači za slovo) zato nevím, jestli víte vy spoustu důležitějších věcí.

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

jak můžeš vědět co je čest-nost, když položíš takhle divnou otázku, která se čest-nosti přímo týká. Tak mi vysvětli jak jsi to myslel. A když spolu dikutujeme a nešetříme se, tak mi můžeš tykat. Myslím, že jsem tady v té diskuzi napsal dost, aby bylo zřejmé jak to vidím ohledně boxu a teď mi vysvětli co jsem nepochopil na tvém pohledu

Avatar uživatele
Pokročilý

dmatejek777

Záleží spíše na otázce, anketa je druhořadá. Je lepší držet se otázky

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

pravda- vše je souboj ..a ten je o cti, neměl by mít diváky, platí nejen pro box. Proto taky ti pasivní sportovci jsou ti nejagresivnější hlupci. Proto taky jsem nikdy neřval u tv nebo z tribuny na milionáře- makej hajzle! Proto taky s přáteli děláme hafo sportů, ale zásadně a za všech okolností BEZ PUBLIKA.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

hele, jak tak koukám, tak všechno, co jsem ti tady napsal, jsem napsal už v odpovědi, všim sis?

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

tohle říkáš dobře, není to ale o tom, jestli je box sport, ale je o tom do jaké míry je sportem profesionální sport.
Když mluvíš o agresi, tak pokud někdo podporuje agresívní smýšlení tréninkem "bojového" sportu, tak za "zlo" které z toho pramení nemá vinu sport, ale ono nezdravé smýšlení. Naopak umění"bojového" sportu umožňuje člověku který není agresorem se v případě potřeby agresi postavit.
K televiznímu boxu se vyjadřovat nehodlám, protože je pro mě stejně ubohý jako fotbal, hokej a ostatní aktivity pro pivní sportovce. Kdyby ale nebyli zoufalci co z gauče hltají roztržená obočí, tak by se ani nic podobného nevysílalo. Není ale rozdíl, jestli v televizi sleduješ dobitého boxera, nebo rozlámaného motocyklového závodníka, nebo dolámaného lyžaře, nebo cyklistu. Profesionální sporty jsou nesporty, kde jde o prachy a proto jde stranou čest, jde se až na hranici možností a ohrožuje se zdraví, pro pobavení publika a box rozhodně nepatří mezi nejhorší v tom smyslu jak končí závodníci po kariéře.
Každopádně tvrzení, že box je nesportovní a nefér, je založeno na naprostém nechápání boxu. Box je svými kvalitami srovnatelný se šermem a je to sport, který kombinuje přemýšlení pod obrovským psychyckým tlakem a podání obrovského atletického výkonu. Kdo tvrdí něco jiného, ten o boxu nic neví.

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

MK44- O boxerech je známo, že v důsledku ran do hlavy na tom s duchem nebývají nejlépe- si děláš legraci? Odkud je to známo? To je asi taková pravda, jako, že když si ho°íš tak máš chlupaté dlaně. S boxem je to tak jako s jinými sporty, když ho budeš dělat profesionálně tak se huntuješ. Z tohoto pohledu by ale fotbal, nebo hokej měli daleko menší právo být sporty.
Box je možná pochybná zábava a šou- jestli jsi nikdy neviděl boxerskou ligu, nebo jakékoliv amatérské utkání, tak prostě o boxu nic nevíš. Box nejsou jenom zápasy z eurosportu. Skutečná krása je v amatérském boxu. Těžko někomu kdo to nezažil vysvětlovat, že box trénuje tělo i ducha. Ale to je fuk.

Avatar uživatele
Bronzový

Reezo

proč myslíš, že se lidi koukaj na sporty v televizi a tak? protože chtějí vidět nasilí. I když se kouká na pitomej fotbal, kde se honí za kulatým nesmyslem, tak spousta fanoušků doufá, že se něco stane. obecně sporty jsou k ničemu, jen ovádí pozornost od toho co se ve světě děje...

Avatar uživatele
Registrovaný

Jiřinvorac

Máte prosím někdo zkušenosti, jak zdravě zvýšit svoji sportovní výkonnost? můžete mi poradit, jak na to?

Avatar uživatele
Registrovaný

Michalov

Při jakém sportu tohle řešíte? a co jste zatím zkoušel? nejlepší je na to pořád zvyšovat trénink. Pokud to nepomáhá, tak jak si představujete, tak se ještě dělají vitamíny na zvýšení sportovní výkonnosti.

Avatar uživatele
Registrovaný

Jiřinvorac

Dělají se vitamíny na zvýšení sportovní výkonnosti? kde bych je prosím mohl sehnat? a to se musí nechat napsat u doktora?

Avatar uživatele
Registrovaný

Michalov

Ano vyrábí se a prodávají vitamíny určené přímo ke zvyšování sportovní výkonnosti, já ho mm sám vyzkoušený https://www.pilulka.cz/…

Avatar uživatele
Registrovaný

Michalov

Tak ještě jednou, správně je https://www.pilulka.cz/…

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 371
Zlatý annas 203
Zlatý marci1 201
Zlatý Kepler 164
Zlatý gecco 146
Zlatý hanulka11 135
Zlatý Alesh 116
Zlatý mosoj 114
Zlatý Lamalam 111
Zlatý led 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.