Avatar uživatele
anonym010

Je normální trpět úzkostmi, i když beru antidepresiva?

Dobrý den! Je mi 15 a necelý půl rok se léčím Asentrou 50 (1 tabletka denně) kvůli úzkostem, které mi začaly v 11 letech a ve 14 se rapidně zhoršily. Celkově mi léky pomohly cca z 90 %. Nicméně při ošklivém počasí se mi třeba z 10 % vrací a cca jednou za dva měsíce se mi třeba na dva dny vrátí až z 50 %. Problém je, že mi to ještě zhoršuje to, že když se mi nějaká úzkost vyskytne, tak nad tím furt přemýšlím, napadá mě, že mi léky přestaly fungovat a že už mi nikdo nepomůže atd. Máte s tímto taky někdo zkušenosti, je toto normální průběh léčby antidepresivy a mohl bych si v těchto situacích nějak pomoci a neměl bych si zažádat o zvýšení dávkování?

Zajímavá 0 před 988 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Protože antidepresiva problémy neřeší. Pouze potlačí depresivní stavy, ale neřeší příčinu. Obyčejná chemie, která má v těle něco produkovat, obyčejná „hrátka“ s látky (která spíš otupuje). Pokud máš problémy, čel jim. Pokud nevíš, co to způsobuje, tak to hledej, pokud to víš, něco s tím dělej. Hádám, že asi víš, jinak by ti je nepředepsali. Skutečně profesionální psychologové i psychiatři doporučují podávat takové léky až jako takovou poslední možnost (spíš pro skutečně duševně nemocné), ale co se depresí týká, tak to jsou stavy, které se normálně léčí přirozeně.
Medituj a relaxuj – naprosté zklidnění, vnímání pouze přítomného okamžiku a vlastního dechu. Najdi hodnoty v životě.
Dělej nějaké uklidňující nebo i produktivní hobby. Kreslí, sportuj, posiluj. Pohyb ti do těla vyplaví adrenalin a dopamin. Budeš uvolněnější a šťastnější (skutečně, nejen domněle jako z antidepresiv). A nakonec i spokojenější sám s sebou.
Na náladu si uvař uklidňující čaj.

Poznej sebe sama. Na to je dobrá třeba psychologie. Poznáš příčiny, různé pochody/funkce těla a hlavně mysli (duševních stavů), reakcí na situace, a proč život vypadá, tak jak vypadá. Projdi si třeba Maslowova, alespoň pyramidu a její menší rozobr. Nebudu ti doporučovat nic složitého, ale co je jednoduché, velmi čtivé a co můžu vřele doporučit je třeba Gordon Livingston. Přečti si „Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý.“

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Je potřeba něčím se zabývat. Ne se nořit do sebe. Nějaké zájmy, sport, společnost, holky a pod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Antidepresiva ti mají ulehčit, nikoliv tě utlumit do nemyslícího stavu. Kromě toho jsou vysoce návyková a mají obrovské množství vedlejších účinků, včetně takových, jaké popisuješ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Postmaster

Zdrojem psychických problémů je bolest tělesná nebo psychická, je to jako se zuby kde lék nepomůže a pomůže jenom zubař

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

Kup si činky a posilovací lavici na břicho
Www.levnecinky.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Určitě není normální v patnácti brát antidepresiva. Přestaň se studovat a začni něco aktivně dělat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Disraeli

Víc přírody, procházek, pohybu, čerstvého vzduchu, Slunce, pravidelné doplňování tekutin a živin, produktivní aktivita, pozitivní mysl, zbavovat se negativismu. Nepřipouštěj destruktivní myšlenky. Dělej něco, co tě baví, v čem vidíš smysl (záliby), duchovní rozvoj, četba,…
Začni odspodu Maslowovy pyramidy.

Nový příspěvek