Cartierka

Jak se zbavit prášků na deprese?

Já osobně beru přibližně dva roky Cipralex a jsem s ním celkem spokojená, ulevilo se mi po něm. Ale chtěla bych ho vysadit a pokaždé když se o to pokusím tak to skončí špatně.. Vždycky se k němu musím vrátit. Máte někdo nějakou radu, jak se těchto prášků zbavit? Mívám pak často deprese z toho, že beru prášky. Je mi totiž teprve 18 let.
Doplňuji:
Zapomněla jsem uvést, že dávku jsem snižovala vždy po domluvě s lékařem, nejsem blázen, vím že to nejde najednou.

Nejlepší odpověď
zzzzz

já jsem taky jedla antidepresiva, to není žádná ostuda, s tím si starosti nedělej. Nejlépe je vysadit je teď na jaro, jak bude hezké počasí a najdi si spoustu aktivit v přírodě, procházky atd, můžeš si místo nich i pořídit nějaké zvířátko, to opravdu funguje. A hlavně vysazuj opatrně, sniž dávky postupně.

Další odpovědi
mosoj

Musíš se nejdříve zbavit příčiny způsobující deprese.
Antidepresiva předepisuje lékař a bez jeho vědomí by se vysazovat neměla. On může pomoci v době vysazování jinými uklidňujícími léky na př. Lexaurinem.
Pokud se ale příčina způsobující deprese neodstraní, deprese se vrátí. V lécích to není!!!!

anonym

Pořiď si koťátko! To je jediné spolehlivé antidepresivum. (Moje vlastní zkušenost)
Doplňuji:
„Kočičí“ terapie se opravdu doporučuje a nejen na depresi, ale i na schizofrenii. Ty zvířátka tu schopnost léčit opravdu mají.
http://bipolar­.about.com/od/co­pingresources/a/jo­y_catsrescue1­.htm

Sůwa

Bohužel, některou příčinu deprese odstranit nelze ( na př.úmrtí blízké osoby ), ale po dvou letech by ti měl lékař změnit druh antidepresiv, je jich celá řada. Lexaurin není antidepresivum, ale lék proti úzkosti http://www.psycho­web.cz/leky-a-letaky/lexaurin---tablety---pribalovy-letak-ucinky-nezadouci-ucinky-davkovani/ . V některých případech, zejména při přerušení transferu serotoninu není možno vysadit antidepresiva vůbec, ale není to žádná hanba a bez nich by byl často život mnohem méně kvalitní, až nesnesitelný. Samozřejmě, nejlépe poradí lékař i když u některých si tím zas tak jista nejsem. Kočka sice trochu pomůže, ale ne úplně.
Zdroj : vlastní zkušenost

Michal Kole

Nesmí se vynechat naráz, musíš ukecat svojí doktorku, aby ti postupně snižovala dávky nebo předepsala slabší.

pusinka50

Jde o problémy zasuté hluboko v tobě, o kterých si i třeba myslíš, že je máš vyřešené, ale ve skutečnosti vyřešené nejsou. Až problémy v sobě vyřešíš, bude ti dobře. Doporučuji psychologická sezení, vymluvit se ze všeho, nepodceňuj to. Doporučuji také jakoukoliv alternativní léčbu, např homeopata, ne klasického, který léčí rýmu,ale který se zabývá i „Cestami do duše“

quentos

chápu, já s nimi začal taky brzy, bylo mi tehdy 23. Taky jsem je tehdy odmítal a argumentoval úplně stejně jako Vy. Opáčili mi, že kdo dneska něco nebere, je málem za exota. Ale pomohly! Dnes je už několik měsíců neberu a doufám, že návrat k nim nehrozí a že se jich zbavím úplně.
Doplňuji:
tím jsem chtěl hlavně říci – jak se mi snažili i lékaři naznačit – že se vskutku není za co stydět, protože v dnešní podělané době je na prášky každej včetně mladejch.