Avatar uživatele
Cartierka

Jak se zbavit prášků na deprese?

Já osobně beru přibližně dva roky Cipralex a jsem s ním celkem spokojená, ulevilo se mi po něm. Ale chtěla bych ho vysadit a pokaždé když se o to pokusím tak to skončí špatně.. Vždycky se k němu musím vrátit. Máte někdo nějakou radu, jak se těchto prášků zbavit? Mívám pak často deprese z toho, že beru prášky. Je mi totiž teprve 18 let.
Doplňuji:
Zapomněla jsem uvést, že dávku jsem snižovala vždy po domluvě s lékařem, nejsem blázen, vím že to nejde najednou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? quentos, Nikkol, zzzzz před 4396 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

já jsem taky jedla antidepresiva, to není žádná ostuda, s tím si starosti nedělej. Nejlépe je vysadit je teď na jaro, jak bude hezké počasí a najdi si spoustu aktivit v přírodě, procházky atd, můžeš si místo nich i pořídit nějaké zvířátko, to opravdu funguje. A hlavně vysazuj opatrně, sniž dávky postupně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Musíš se nejdříve zbavit příčiny způsobující deprese.
Antidepresiva předepisuje lékař a bez jeho vědomí by se vysazovat neměla. On může pomoci v době vysazování jinými uklidňujícími léky na př. Lexaurinem.
Pokud se ale příčina způsobující deprese neodstraní, deprese se vrátí. V lécích to není!!!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pořiď si koťátko! To je jediné spolehlivé antidepresivum. (Moje vlastní zkušenost)
Doplňuji:
„Kočičí“ terapie se opravdu doporučuje a nejen na depresi, ale i na schizofrenii. Ty zvířátka tu schopnost léčit opravdu mají.
http://bipolar­.about.com/od/co­pingresources/a/jo­y_catsrescue1­.htm

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Bohužel, některou příčinu deprese odstranit nelze ( na př.úmrtí blízké osoby ), ale po dvou letech by ti měl lékař změnit druh antidepresiv, je jich celá řada. Lexaurin není antidepresivum, ale lék proti úzkosti http://www.psycho­web.cz/leky-a-letaky/lexaurin---tablety---pribalovy-letak-ucinky-nezadouci-ucinky-davkovani/ . V některých případech, zejména při přerušení transferu serotoninu není možno vysadit antidepresiva vůbec, ale není to žádná hanba a bez nich by byl často život mnohem méně kvalitní, až nesnesitelný. Samozřejmě, nejlépe poradí lékař i když u některých si tím zas tak jista nejsem. Kočka sice trochu pomůže, ale ne úplně.
Zdroj : vlastní zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Nesmí se vynechat naráz, musíš ukecat svojí doktorku, aby ti postupně snižovala dávky nebo předepsala slabší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Jde o problémy zasuté hluboko v tobě, o kterých si i třeba myslíš, že je máš vyřešené, ale ve skutečnosti vyřešené nejsou. Až problémy v sobě vyřešíš, bude ti dobře. Doporučuji psychologická sezení, vymluvit se ze všeho, nepodceňuj to. Doporučuji také jakoukoliv alternativní léčbu, např homeopata, ne klasického, který léčí rýmu,ale který se zabývá i „Cestami do duše“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

chápu, já s nimi začal taky brzy, bylo mi tehdy 23. Taky jsem je tehdy odmítal a argumentoval úplně stejně jako Vy. Opáčili mi, že kdo dneska něco nebere, je málem za exota. Ale pomohly! Dnes je už několik měsíců neberu a doufám, že návrat k nim nehrozí a že se jich zbavím úplně.
Doplňuji:
tím jsem chtěl hlavně říci – jak se mi snažili i lékaři naznačit – že se vskutku není za co stydět, protože v dnešní podělané době je na prášky každej včetně mladejch.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek