David09

Uživí se artová kina?

Byl jsem o víkendu v malém artovém kině v Praze na starším filmu. Moc lidi tam nebylo a tak jsem si říkal jestli dokáže být takové kino výdělečně a uživit zaměstnance.
Předem diky.

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Jednak záleží na dni v týdnu a denní době, jednak to v multiplexech kromě prvního týdnu premiéry nebývá s návštěvností o moc lepší, jednak zaměstnanců moc nemají: promítači, pokladní a uvaděči vlastně už nejsou. A ona u artových kin bývá taky hospoda, nebo spíš hipsterská kavárna. A v ní je furt narváno. Kino to vlastně už v první řadě není.

Další odpovědi
elkon

Bez dotací těžko, je to okrajová záležitost.

paul1

Ukáže to budoucnost, mně by to celkem zajímalo.