Uživam leky na vysoky tlak už 15let po prodělanem infarktu.Včera jsem se necitil dobře a naměřil tlak 74 na 43.

Nevi někdo zda i tak nizky tlak je nebezpečny.Muj ošetřujici lekař ordinuje až zitra a tak nevim zda radeji ješte dnes vyhledat jineho lekaře nebo takove vykyvy jsou u tlaku normal.Běžně muj tlak je 130 na 70 s použivanim leku.Nepotkaly takove vykyvy tlaku někoho z vas? děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Měl byste navštívit lékaře, aby Vám upravil dávkování léků. Normální to určitě není.
Já má rovněž kolísavý tlak, neberu sice léky, ale při poklesu horního tlaku mívám závratě, slabost, někdy i omdlím.

Další odpovědi
kv

jestli jste měl tak nizký tlak tak jste měl volat RZS toto vypadá ne na infarkt ale na na mozkovou příhodu a pokud berete léky na ředění krve neboli ankolaguaci jako walfarin tak tak jste musel být atepický mdlobý a někde krvácí vnitřně rychle ke kardiologovi vím očem mluví sám jsem kardiochirurg pozor nato, tyto výkyvi nejsou normální kdyby takto kolísal tlak tak ne tak hodně a jestli užíváte léky na hypertenzi tak jste si musel bud vzít omylem dva naráz jinak si to nemohu vysvětlit ,při kolísavém tlaku což bývá např. 145/80 někdy 130/75 toto je kolísavý tlak a ktomu je nepravidelná tepová frekvence tak se nasazuje ještě k tomuto betablokátory které zabranují kolísavemu tlkau a tepu uvá to vypadá na vnitřní krvácení nebo počátek MP DrVašina

Zdroj: www.dzzpp.estran­ky.cz