Klarisa

Už vás někdy zklamal člověk, kterému jste 100%věřili?

Minulý rok jsem dala své neteři nějaké peníze a ona mi slíbila, že když nebudu mít peníze půjčí mi. Včera jsem ji žádala o malou půjčku a ona se na mě vykašlala, ikdyž ví, že jsem nemocná. Nechápu jak člověk může odmítnout pomoc vlastně umírajícímu člověku,to se nedá přežít. Hrozně mě to rozrušilo a utvrdilo v tom, že na světě nemá cenu zůstávat. Ztratila jsem definitivně víru v lidské dobro a přestala bojovat, za co mám bojovat, když nemám lásku, peníze ani přátele. Nikomu jsem neublížila tak proč musím trpět?

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano Klariso,nejste sama s podobnou zkušeností jsem se musela poprat několikrát ve svém životě,ať už šlo o peníze,či vztahu. Jsem člověk,který udělá tomu druhému,co mu na očích vidí,ale bohužel jsem se málokdy setkala s tím,že by mi to někdy někdo,třeba jen částečně oplatil. Proto se snažím být opatrnější a vždy zvážím,zda je v mých silách pomoci,tím myslím,zda jsem schopna nést riziko toho,že mi dotyčný ublíží tím,že pak moje prosby nevyslyší.

Další odpovědi
annas

Já jsem se strašně zklamala ve své rodině – neteři a synovcovi. Všechno kvůli penězům. Nebudu se rozepisovat, protože bych si znova jitřila staré rány.
Klariso, nedávejte si otázky typu PROČ? Na ně není odpověď. Jste zklamaná. Určitě se takový případ nestal jen Vám, ale i mnoha jiným lidem. Bude zase líp. Čas je v tomto směru milosrdný, umožňuje aspoň částečně zmírnit bolest. Vím, že je všechno pro Vás těžké, ale zrada určitě přebolí.

panenka

Zatím jsem se Klariso s ničím takovým ve své rodině nesetkala,ale moje známá říkává že v nejhorším poznáš přítele když je člověk v potížích tak nikdy v životě se nemá žádat pomoc u rodiny že málo která ti pomůže

ReHu

Utvrdilo váís to v tom, že nemá cenu na světě zůlstávat??? Kvúli takové prkotině, že vám nepůjčí peníze??
A co třeba pro svou dceru a její milou drahou kočku?

Pokud budete hledat, lásku i přátele najdete a pokud se budete snažit, i peníze se vydělají. Ovšem vyplňováním dotazníků na netu jich asi moc nebude.
Přátele či slověk, na rozdíl od rodiny a sousedů, může vybrat. A to bych brala jako velkou výhodu.

Luss

Jako mnoho z nas, i ja jsem se zklamala. Uz jsem to tu nekde psala do nejake odpovedi, ale pro Vas Klariso strucne: muj (uz byvaly samozrejme :) pritel se zakoukal do jine, samo o sobe je toto zklamani, ale je to zivot. Problem byl, ze k ni odesel a u mne nachal dluh /nemale penize, radove desetitisice/. Nezaplatil vcas, ja ustoupila jednou, nezaplatil ani v dalsim terminu. Jelikoz jsem diky nemu rozdavala Vanocni darky na obrazkach /byla jsem bez penez/ podala jsem na nej zalobu. Reakce byla dost nechutna. Souhlasim ale s Re-Hu, ze zklamani se ohledne penez a netere jeste neni duvod to „tady zabalit“. Vim, ze vazne marodite, ale jsou jiste jini lide, kteri Vas nezklamali a stoji za to bojovat. To by to tady musel zabalit kdekdo. Ne kazdy je zdravim kypici dite stesteny – tomu verte.

anonym

Je tak trochu frustrující,jak aktuální a stále více platící, je to známé tvrzení – totiž že – „O prachy jde vždy až v první řadě“.
Kupodivu ještě existují lidé,kteří se oním neřídí.Berte to jako malinké světýlko na konci tunelu.

Michal

Ano a ne jednou.

ivera45

Je mi líto co se vám stalo ,ale nevzdávejte to život je boj , to je moje heslo po celý život a možná se na vás usměje štěstí a vyhrabete se z nejhoršího
přeji brzké uzdravení

flinta

Sežeňte si knihu od L.Hay – „Miluj svůj život“. Existuje několik verzí od 109 do cca 250 Kč. Ale v podstatě je tam to samé a to, že veškeré nemoci si způsobujeme sami svým myšlením. Je to opravdu zajímavá kniha! Stojí zato si ji přečíst, možná ji seženete i v knihovně. Když se vám podaří přeprogramovat si mozek, můžete se uzdravit a nějaké peníze od neteře vám můžou být ukradené! Snad jsem vás neurazila. Přeju vám hodně štěstí při uzdravování.