Ella

Už u vás doma někdy zazvonili jehovisti?

U nás zrovna dneska…
Jak byste je „zdvořile ale nekompromisně“ vyprovodili, bez toho abyste jim zabouchli dveře před nosem, jak jsem dneska v panice udělala já, když na mě vytáhli brožurky?
Jsem od přírody spíš nekonfliktní a nevím co takovým lidem říkat, jak je odmítnout… mám s tím problém i u pouličních obchodníků (i když to samozřejmě není to samé) – raději něco rychle koupím, abych pak pro další měla reálnou výmluvu a důkaz…

Odpovědi
anonym

Necham je mluvit asi 3min. a pak povim-prominte,ja mam svoji viru a zasadne nepresedam.Ello,ne­musis nic nikomu dokazovat,proste nemusis nic kupovat.Nejlepsi na doterne lidi,je podivat se s usmevem a zasadne nic nerikat a kracet dal,zkus to a uvidis,ze to funguje.

ten který je

Mám podobnou zkušenost jak s jehovisty tak i s mormony.Každá z těchto církví o těch druhých tvrdila jak jsou špatní a že jen oni jsou ti nejsprávnější­.Slušně jsem jim odpověděl,že totéž o sobě tvrdili komunisti,rozloučil se a zavřel dveře.

Elk

Jednou u nás zazvonili, já jsem byl po noční a když jsem jim otevřel, nabízeli mi časopisy Strážnou věž a Probuďte se…Řekl jsem jim, že jsem po noční a že už mě probudili, takže nic nechci a zavřel jsem.

annas

Pravidelně u nás zvonili. Slušně jsem jim řekla, že mám jiný názor, takže si nemáme co říct. Od té doby už nikdo nepřišel.
S jednou jehovistkou jezdím občas autobusem. Bavíme se spolu, ale předem jsem řekla, že ne o jejich víře.

iceT

Jednou,nebyla jsem doma a mamka mi to potom vyprávěla.Prý přišli s nataženou dlaní a slovy „Miluj bližního svého"Mamka je poslala k romským sousedům se slovy "Podívejte se tam,a pak mi řekněte,jestli se tamti dají milovat“
Moje babička jehovisty treba neodsuzovala,pro­tože sama byla věřící,ale oni věří a bibli vykládají jiným způsobem.

led

Ale ano. Tlačia sa všade do každej medzery. Najradšej vyhľadávajú ľudí v núdzi, keď majú problémy.
Väčšinu týchto pochôdzkárov možno veľmi rýchlo zneškodniť kontradebatou o iných vierach, o spoločenských problémoch. Vzhľadom na to, že sú to len „pešiaci“ bez akýchkoľvek hlbších znalostí, nie je problém ich dotlačiť k „zdvihnutiu rúk“ a rýchlemu odchodu.
Čo si pri tom myslia o mne (nič pekné), je mi úplne jedno… 🙂

rybíz

UDĚLALA JSTE TO NEJLEPŠÍ CO JSTE MOHLA. NENECHAT JE ANI MLUVIT, JSOU VLEZLÍ JAK VŠI!

hanulka11

Já tedy nemám zájem cokoliv od nich poslouchat . Řeknu slušně nashledanou, běžte o dům dál.

ReHu

Ano, zvonili – neměla jsem čas 🙂. Obchází u nás pravidelně 1* do roka.
Potěšil mě soused – cca 70 let, má času dost. Byli u něj před brankou, když jsem šla ven s pejskama. Po 50 minutách se vracím a oni stále ještě tam. Soused se stále na něco ptal a požadoval odpovědi a až když něvěděli, jak odpovědět, odešli 🙂.

oskar

POslední dobou nějak přestali chodit.

venkovan

Ano. Mnohokrát. Ale zpravidla odcházejí silně sice s úsměvem v na tváři (strojeným), ale zmatkem v duši. není problém jejich naučené fráze na příkladech ze života dobře rozebrat.
Takže možná chvilku přemýšlí, ale kdo je fanatický věřící, nic mu nepomůže.

koala

Jednoduše jim sdělím, ať se nezlobí, ale že opravdu nemám zájem, popřeju jim pěkný den a tiše zavřu dveře…