Kepler

Už se vám stalo, že jste se konečně dopídili a nahráli konkrétní písničku, přičemž vám to trvalo víc než rok?

Slyšel jsem ji na internetovém rádiu a pak už nikdy znovu. Tak se mi do tykve zaryla, že jsem si ji perfektně zapamatoval až do dneška. V tom stylu existují tisíce interpretů, konkurence veliká a tak jsem jenom poslouchal a poslouchal až dnes jsem ji chytil a nahrál. Jupí, mám další vánoce. Radši nebudu uvádět ani žánr, protože by aliendrone okamžitě zničil celé Valašské Království.
Jak moc jste toužili po nějaké hudbě?

Nejlepší odpověď
anonym

Je melodie, která mi popletla hlavu a stále hledám její název. Často si ji prozpěvuju a tak nějak se smiřuju, že už ji nenajdu a co víc, ani neuslyším. V rádiích ji nehrajou a nikdo ji téměř nezná. No, kdybych zjistil její název, byla by to euforie :D.
Takže po téhle melodii toužím, ale stále nenacházím, asi originál.

Další odpovědi
Kelt

Netoužím ani tak po hudbě, jako po tom najít některou konkrétní. Třeba jsem slyšel zahraniční orchestrálku a vzpomněl jsem si, že tu melodii znám s českým textem a měl jsem radost, že jsem ji našel. Ale mám pár srdcovek. Vzpomínám na Bright Eyes od A. Garfungela, kterou jsem slyšel na služební cestě v Německu zrovna v den mých narozenin.

Emefej

Ano, tohle jsem taky zažil. Naposledy to bylo, když Rolling Stones vydali Satisfaction, tak jsem 2 dny v kuse seděl u rádia a čekal. Povedlo se!

Netrvalo mi to rok jako tobě, ale pro 15ti letého kluka i ty 2 dny byly nekonečné.

briketka10

Hned několik! Jednu jsem si nahrála nedávno.
Jsem šťastná, jako „BLECHA“ 😁 Dvě hledám!

elkone
tu písničku znám v novějším provedení:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hRv4cdZxTdQ

Malvína

X-krát! Nonstop mi to hraje v hlavě, ale ne a ne ji chytit. Nicméně se mi to vždycky podařilo chytnout nějak náhodně. Třeba v rádiu jsem ji už neslyšela, ale někde v baru ano. Stačil vytáhnout telefon s aplikací Shazam, která chvíli odposlouchává a pak napíše název skladby a interpreta. Jenže… jednu už sháním od roku 2012. Hrála v nějakém remixu, byl z ní jen střípek. Dohledala jsem si v playlistu celý záznam na YouTube, jenze tehdy jsem neměla žádný telefon jako dnes, natož aplikace a další vymoženosti. Takže jsem psala komentáře pod video, jestli se mi někdo ozve a poradí. Odkaz jsem už ztratila, ale běhá mi to hlavou furt. A snad do konce života ☹ 😁

elkon

Ano, kdysi dávno jsem slyšel skladbu, kterou hrávala (a musím říci že velice dobře) kapela Ex Plzeň a která mě uchvátila. Později jsem ji slyšel několikrát v rádiu, ale nikde jsem se nemohl dopátrat jak se jmenuje, abych si ji mohl sehnat. To trvalo možná dvacet, pětadvacet let. Pak jsem na ni náhodou narazil a okamžitě jsem ji stáhnul a od té doby ji mám zařazenou ve své fonotéce i na flešce v autě. Jmenuje se Lion Sleeps Tonight od americké kapely The Tokens. Je neuvěřitelné, že nahrávka vznikla v r.1939. https://youtu­.be/9qIlIFHqHEQ, zde studiová nahrávka https://youtu­.be/OQlByoPdG6c

aliendrone

Ale jdi ty, kdyby ses ZEPTAL ROVNOU, mohl jsem ti ušetřit více než rok hledání. No, možná máš jen audio, takže pošlu i video, aby ses měl na co koukat. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Nd11-M26iRo A vůbec, rovnou ti pošlu i text, abys ho nehledal zbytečně další rok! No nejsem já úžasný aliendrone?! ;) :D :D

Этот марш не смолкал на перронах
Когда враг заслонял горизонт.
С ним отцов наших в дымных вагонах
Поезда увозили на фронт.

Он Москву отстоял в сорок первом,
В сорок пятом шагал на Берлин,
Он c солдатом прошёл до Победы
По дорогам нелёгких годин.

И если в поход
Страна позовёт,
За край наш родной
Мы все пойдём в священный бой!

zjentek

Hm… a když se ti tedy tak zaryla do tykve a perfektně sisi zapamatoval melodii, tak proč jsi ji taky nezabroukal do Shazamu asine? (;

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=shazam&rlz=1C1A­OHY_csCZ838CZ­838&oq=shazam&aq­s=chrome..69i57j0l5­.1807j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Kepler

alien: nič moč, to Alexandrovci to jiné kafe.
25. prosince 2016 ráno se po mezipřistání v Soči zřítilo do Černého moře několik kilometrů od břehu ruské letadlo Tu-154 na trase z Moskvy na ruskou vojenskou základnu v syrské Latákii s 92 lidmi na palubě, z čehož 64 cestujících byli členové pěvecké části sboru. Leteckou havárii pravděpodobně nikdo z letadla nepřežil. Až na tři sólisty, kteří se zbytkem složení necestovali, pěvecká část sboru Alexandrovců (nejvýznamnější spolu s orchestrální) tragédií zanikla. Tolik tetka Wiki
Bohužel zanikla jen 1/3 souboru, ta moje sabotáž na jejich Tu-154 neměla dostatečný efekt.

Justin1

Taky to znám. Když jsme měli k dispozici jenom rádio a magnetofon, tak se číhalo na písničku celé dny. Když jsem znal jenom melodii a nic víc, tak jsem nemohl ani písničku objednat v rádiu a musel jsem dlouho čekat, až se sama v rádiu objeví. Tak to bylo třeba s písničkami „Self Control” (Laura Branigan) a „A Good Heart“ (Feargal Sharkey). V době internetové se hodilo, že když jsem znal jenom melodii, tak pomohla stránka “ https://www.mi­domi.com/ ”.

Kepler

Markusei: už jsem vystřílel všechny body pro tebe, ale můžu poradit jak se k tomu dostat. Pravda, je to trošku složitější a náročnější. Pokud nemáš, nainstaluj si internetové rádio, mně se osvědčil poslední dobou Nexus. Tam si můžeš zvolit oblíbené stanice podle států a žánrů a můžeš lovit. Během přehrávání se tam ukazuje interpret i název dílka. Pak už stačí to zadat do uloz.to a buď to tam je, nebo není.

anonym

Díky, tahle rada je cennější než bod, i když si ho vážím :) Je to taková melodie krásného ženského hlasu, zkusil jsem to hledat přes aplikace – bez úspěchu – moc děkuju :)

zjentek

Tak tu melodii zabroukej do mic a nahoď to na sítě… svět ti pomůže hledat a šance pak vysoká… hoď to i sem na web, bude švanda, třeba to najdem! (;

zjentek

To platí i pro tebe Keplere! (;

led

ešte je možnosť si to rovno nahrať do počítača

aliendrone

A proč instalovat ještě v dnešní době Shazam? Beztak ten práskač Google stále naslouchá, tak proč ho projednou nepoužít užitečně? Stiskni ikonu na konci googleřádku (mirkofon) a zkus to tam naprskat. Jestli jsi ovšem tak hudebně a hlavně vokálně talentovaný jako já, tak ti nejspíš ani Google nepomůže! ;) :D :D