bedunka

Už přes 2 roky trpím většinu dne a to každy den prujmy.nemohu vubec z domu.koloskopie v pořadku.už nemužu dál.

Nejlepší odpověď
Pájo

Jak píše suwa nebo www. Není to dotaz právě sem. Navštiv nějakého (jiného-dalšího) gastro-enterologa, lékaře a rozeber to s ním. To, že endoskopie je v pořádku je jen a jen plus. Je však potřeba udělat i další testy: stěry ze stěn a následnou kultivaci (pomnožení stěrů na živném médiu laboratorně). Průjem totiž nemusí způsobovat jenom funkční onemocnění (jako poruchy motility střev, vstřebávání vody a živin, inervace a prokrvení), ale může to být masivní pomnožení mikroorganismů – tedy neodhalená střevní infekce – na epitelu (vnitřní stěně střev). Nebyl jste náhodou někdy v tropech?
Těžko takhle odhadovat…
Doplňuji:
Poraďte se s lékařem o vhodnosti dlouhodobého užívání přípravku SMECTA.

Vadit by mohlo pouze pravidelné užívání léků… Smecta je může poutat na svůj povrch a snižovat tak jejich účinek.

Smecta je přírodní čištěný jíl s vysokou vazebnou kapacitou, jenž je schopen se vázat s hlenem sliznice zažívacího traktu a zvyšuje tak jeho kvalitu a množství. Touto cestou chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám a umožňuje rychlejší uzdravení.

Současně je Smecta schopna vázat toxické látky produkované infekčním původcem průjmu. Smecta nebarví stolici, není RTG-kontrastní, nezrychluje ani nezpomaluje průchod trávicím traktem. Nevstřebává se. Vylučuje se stolicí.

Přípravek SMECTA se používá k léčbě akutního a chronického průjmu u dětí (včetně kojenců) a dospělých a na doporučení lékaře k symptomatické léčbě (zaměřené na příznaky, nikoli na příčiny) bolestivých příznaků spojených s onemocněním jícnu, žaludku, dvanáctníku a střeva.

Dávkování u dospělých: obvykle 3 sáčky denně mezi jídly. Dalo by se odzkoušet i nižší dávkování.
Způsob podání:
Obsah sáčku se rozpustí ve vodě těsně před použitím.

Jediným problémem (při dlouhodobém užívání) může být poměrně vysoká cena.
Balení s 10ti / 30ti sáčky výjde na cca 110,– / 270,– Kč

Další odpovědi
www

Jestliže tě tvůj lékař léčí sám, neposílá na odborná vyšetření (je jich spousta) a jeho léčba není účinná, změň lékaře!
Tento problém (nemoc) však není jednoduchý, příčin může být celá řada a může to tedy trvat dost dlouho.
Zkušenost

planetka04

Zkuste Enterol nebo jiná probiotika. Může být problém v mikrofloře ve střevech. Tohle můžete i bez doktora. Dá se to užívat dlouhodobě. Taky může být problém „v hlavě“, tam můžou pomoct nějaká antidepresiva. Ale to už samozřejmě řešte s lékařem.

Sůwa

Na takto položenou otázku nelze odpovědět. Bylo by třeba doplnit jestli bereš nějaké léky ( a jaké ) a jestli držíš dietu, nebo jak se vlastně stravuješ. Stálý průjem není vůbe nic běžného, tak je třeba hledat příčinu. Co jíš? Co piješ? jaké bereš léky? Co říkají lékaři?

mrblackwell

Když máš dobrou kolonoskopií,tak by to mělo být dobrý.Lepší vyšetření tlustého střeva asi není.Třeba to je jen syndrom dráždivého trakčníku,kdo ví.Zkusit jiného lékaře určitě můžeš.

Já měl podoný problém,ale jen tři měsíce trvající.Rozhodl jsem se žít zdravě a tak jsem do sebe rval zeleninu,ovoce,ke­fír a vše co je všeobecně považováno za zdravé.Trpěl jsem celé tři měsíce průjmy,nadýmáním a bolestmy břicha,až jsem skončil na kolonoskopií.Výs­ledky dopadli dobře a tak jsem se vrátil ke stravě která obsahuje opět dostatek masa i uzenin.Zní to divně,ale moje trávení je od té doby zase úplně v normálu.Žádné bolesti,ani větry a stolice je předpisová.Možná to je mou krevní skupinou O..kdo ví ??.

S tím trávením je to ošidná věc,ale hodně dělají nervy a stress.Ale stojí opravdu za to otravovat doktory,tak dlouho dokud si nejsi jistý,že ti opravdu nic nehrozí.