Kepler

Už jste objevili lepidlo na obtížné plasty?

PE, PP, teflon, akrylát a další. Vyzkoušel jsem leccos, ale nakonec se mi osvědčil jedno vteřinové s jednou tubičkou navíc. Konkrétně nemůžu jmenovat, abych tady nedělal reklamu. Na požádání dám odkaz v IP.

Odpovědi
anonym

Neobjevil.

aliendrone

Tedy až na ten teflon (ten jsem asi nikdy nelepil) znám a mám vhodná lepidla. Takže do diskuze to rovnou napiš, jestli si nelebedíš v psaní IP, jsem ZVĚDAFF! ;)

Emefej

Já používám tohle https://www.le­pidla.cz/cs/p/sam­son-sg-plast-plus-8595052967019.html
Stojí to necelou padesátku a slepí skoro všechno, neslepí to silon, ale to ten tvůj zázrak za 150 skoro určitě neslepí taky.

stařeček

Pokud si vzpomínám, existují tzv. termoplasty (PP-R, PE), které se „svařují“, tedy za vyšší teploty a tlaku dochází ke spojení molekul svařovaných dílů. Pak existují plasty, které se nedají svařovat ani lepit a spoje jejich dílů, např. potrubí zajišťují pryžová těsnění a k tomu tvarově upravené příruby. A existují i plasty, které lze pouze lepit (např. PVC). Takže univerzální lepidlo na všechny plasty neexistuje, protože se jedná o vzájemně rozdílné vlastnosti různých plastů a jejich složení. Podotýkám, že lepený spoj musí mít pevnost alespoň 60% pevnosti spojovaného materiálu.

Kepler

alien: to opravdu ne, psaní do IP rád nemám, jen když je to smysluplné. Dokonce jsem si už dva otravy zablokoval. Dělat reklamu se tady opravdu nesmí.

aliendrone

Kepler>>> Nedělej vofuky, když tak ti to bonzáčci smáznou, no. Neříkej, že sis na to ještě nezvykl. ;) :)
A snad i bonzáčci pochopí, že jde o UŽITEČNOU informaci (jejichž podávání je [MĚL BY BÝT!] hlavní smysl tohoto webu), nikolv o reklamu. ;) :)

Kepler

No tak jo , diskuze bonzáci nesledujou, takže tady to máš a pro jistotu i v IP.

https://www.ho­bynepomuk.cz/le­pidlo-na-obtizne-plasty-3g-2ml-ceys/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=PLA&ut­m_content=Lepi­dlo+na+obt%c3%ad%c5%b­en%c3%a9+plas­ty+3g+%2b+2ml+CE­YS
Je fakt dobré, ale na větší zatížení jsem to ještě nezkoušel. Hodně důležité je odmaštění ploch benzínem.

aliendrone

Kepler>>> Very děkuji, ó veliký záhybe! ;) :)