Avatar uživatele
Kepler

Už jste objevili lepidlo na obtížné plasty?

PE, PP, teflon, akrylát a další. Vyzkoušel jsem leccos, ale nakonec se mi osvědčil jedno vteřinové s jednou tubičkou navíc. Konkrétně nemůžu jmenovat, abych tady nedělal reklamu. Na požádání dám odkaz v IP.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, aliendrone před 1334 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Neobjevil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Tedy až na ten teflon (ten jsem asi nikdy nelepil) znám a mám vhodná lepidla. Takže do diskuze to rovnou napiš, jestli si nelebedíš v psaní IP, jsem ZVĚDAFF! ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Já používám tohle https://www.le­pidla.cz/cs/p/sam­son-sg-plast-plus-8595052967019.html
Stojí to necelou padesátku a slepí skoro všechno, neslepí to silon, ale to ten tvůj zázrak za 150 skoro určitě neslepí taky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
stařeček

Pokud si vzpomínám, existují tzv. termoplasty (PP-R, PE), které se „svařují“, tedy za vyšší teploty a tlaku dochází ke spojení molekul svařovaných dílů. Pak existují plasty, které se nedají svařovat ani lepit a spoje jejich dílů, např. potrubí zajišťují pryžová těsnění a k tomu tvarově upravené příruby. A existují i plasty, které lze pouze lepit (např. PVC). Takže univerzální lepidlo na všechny plasty neexistuje, protože se jedná o vzájemně rozdílné vlastnosti různých plastů a jejich složení. Podotýkám, že lepený spoj musí mít pevnost alespoň 60% pevnosti spojovaného materiálu.

před 1262 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

alien: to opravdu ne, psaní do IP rád nemám, jen když je to smysluplné. Dokonce jsem si už dva otravy zablokoval. Dělat reklamu se tady opravdu nesmí.

před 1334 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Nedělej vofuky, když tak ti to bonzáčci smáznou, no. Neříkej, že sis na to ještě nezvykl. ;) :)
A snad i bonzáčci pochopí, že jde o UŽITEČNOU informaci (jejichž podávání je [MĚL BY BÝT!] hlavní smysl tohoto webu), nikolv o reklamu. ;) :)

před 1334 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No tak jo , diskuze bonzáci nesledujou, takže tady to máš a pro jistotu i v IP.

https://www.ho­bynepomuk.cz/le­pidlo-na-obtizne-plasty-3g-2ml-ceys/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=PLA&ut­m_content=Lepi­dlo+na+obt%c3%ad%c5%b­en%c3%a9+plas­ty+3g+%2b+2ml+CE­YS
Je fakt dobré, ale na větší zatížení jsem to ještě nezkoušel. Hodně důležité je odmaštění ploch benzínem.

před 1334 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Very děkuji, ó veliký záhybe! ;) :)

před 1334 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek