žolik

Už jste někdy vyplňovali dotazní průzkům veřejného mínění?

Nejlepší odpověď
tom004

Před pár lety,jsem měl „šanci“,jeden vyplnit.Mohu,s klid­ným svědomím prohlásit,že nic stupidnějšího,jsem do té doby neviděl.S díky jsem odmítl.

Další odpovědi
barnajka

Nevím, jaký průzkum přesně máte na mysli, ale já něco na ten způsob provozuju na internetu – a dokonce za peníze :) Je pravda, že moc to nevynáší a otázky jsou někdy fakt stupidní..ale dobrých i těch pár korun. Někdy mám třeba i dva, tři dotazníky týdně..a z toho pak měsíc lautr nic. Je to fakt jenom symbolický přívýdělek, který přijde vhod třeba kolem vánoc, na dárky. Na živobytí se tím rozhodně vydělat nedá :)

Na jednom portálu za vyplněný dotazník dostávate kredity (cca 40–200 kreditů/dotazník), kredity si potom měníte za hmotnou odměnu – buď poukázky na nákup, a nebo hotovost (případně můžete výdělek dát na charitu).
Druhý portál dává za každý vyplněný dotazník hotovost rovnou, většinou 20–30 Kč za jednu anketu. Dřív tam těch dotazníků bývalo docela dost, teď je toho míň a míň.

Tyto online průzkumy mi nevadí – je moje svobodný rozhodnutí, jestli se zúčastním nebo ne. Ale když mě někdo zastaví na ulici a s deskama plnou papírů mi mává před očima, to pak prchám maximální rychlostí. Nesnáším, když mě někdo nutí do něčeho, co sama nechci. A taky se mi protiví nekalý praktiky, který někteří tazatelé používají: jednou mě zastavila slečna, že prý dělá průzkum oblíbenosti mobilních operátorů u nás. Měla jsem chvilku čas, tak jsem se s ní zastavila, že jí teda budu odpovídat..a slečna začínala postupně nenápadka měnit taktiku a témata hovoru..až jsem nakonec zjistila, že se nejedná o nic jinýho, než reklamní kampaň jednoho z operátorů a lov na potenciální klienty.
Štve mě i to, že když vás na ulici tazatel osloví, vždycky do vás hučí s argumentem, že anketa vám nezabere víc jak 5 minut času…a VŽDYCKY se z toho nakonec vyklube dobrá půlhodinka minimálně. Už mi kvůli té jejich mystifikaci párkrát ujel vlak, takže už nějakou dobu tyhle týpky na ulici zásadně ignoruju. A můžou si za to sami :))

Berušinka

Ne, nevím, jak to probíhá, ale asi by se všichni divili, co bych tam „vyplodila“ =D

ten který je

Jednou,ale nebylo to ohledně veřejného mínění,nýbrž průzkum trhu.Jednalo se o pivovary a jejich výrobky.Měl jsem za to,že po skončení ankety mne dotazující studentka obdaruje lahvovým pivem.Velkým překvapením potom pro mne bylo že jsem dostal tatranku.:-D