Fildas

Už jste někdy viděly 13° (Pivo)?

Byl jsem v Praze v jedné restauraci, jmenovala se U Sedmi Švábů. Byla tam reklama na 13° ale už nevím značku. Já sem 13° ještě nikdy neviděl.

PS: Pivo nepiji, možná tak Frisco ale jedině :D

Nejlepší odpověď
anonym

Copak jsi nikdy neslyšel o kultovním pivovaru U Fleků? Dokud jsem bydlel poblíž, chodili jsme tam pravidelně na pivo, už tehdy bylo dražší a vždy spousta nadšených cizinců.
Tamější ležák se vyrábí už od r. 1499, viz odkaz.
(Doufám, že ses neptal jen žen, když jsi významně napsal na konci ypsilon?).
Doplňuji:
Tvoje krčma je v Nerudovce na Malé straně a zřejmě jsi zahlédl krušovický Mušketýr.

Zdroj: http://www.vhos­pode.cz/pivo/390-flekovsky-tmavy-lezak-13/

Další odpovědi
hanulka11

ano Master 13 polotmavý je moc chutný

Ar

No jak by ne. Občas si ho i dávám Podkrkonošský speciál někdy dojde i na 16° Valdštejn, ale 11° Svijanský máz je častěji.

beer

Jéjda, kdyby jenom 13, taky 14, 16, 20 a tuším, ýe bylo i 24 ))
Ale všechny jsem je nepil, můj je Gambáč 11–12.

isteron

Nielen videl, ale aj pil. Ale ešte za Kčs 3.-, bežné 10 – 12° bolo za 2,2 Kčs. Bolo čierne a malo názov Čierny bažant, svetlé pivo je Zlatý bažant. Už 30 rokov pivo nepijem, zo zdravotných a dietetických dôvodov, tak neviem či terajší majiteľ, Haineken, takéto vyrába pre terajších pivečkárov.

iceT

Budvar v lahvi 0,25l 16º za 25 kč,před asi 15 lety.

honza19hk

ano,např Belěčský Car, existují i piva které mají např 16° nebo 18°.

Lukasy

Dokonce existuje i vyšši, ale ja měl nejvic 12°

Davajz

Ve Vyškovském pivovaru se stále točí 8°,10°,11°,12°,14°a 16° ;)

lukyLuky

13 pivo se vyravby v německu věčinou druhu a značek