jirka F

Už jste někdy spadli, ale poté jste se zase postavili a šli dál?

Víte, jak to myslím.

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, jistou dobou jsem byl tak na dně, až jsem si myslel, že horší to snad ani být nemůže. Ale pomohl mi kamarád, tak jsem se oklepal, oprášil kolena a šel dál.

Další odpovědi
dudu

Ano, jednou v rodině a podruhé v práci a bylo to fakt kruté. Pamětliv slov mojí stařenky, která říkávala „Pamatuj si chlapče, že když se směješ smějí se s tebou ostatní, ale když máš plakat musíš sám“ jsem se díky Bohu vždy zvedl a šel dál…

ivzez

Ano.
Obrazně i doslovně.

Kelt

Ano, první jsem s tím začal asi kolem jednoho roku, když jsem se učil chodit. Občas jsem se bouchl. Odpovídám tak, jak bylo tázáno. Nevím, jak to kdo myslí.

da ny

Ano
Vždy…

DoTazatel

Když řeknu tisíckrát, tak to bude málo.

Ale jak řekli v „Obáváném bojovníkovi (Huo Yuanjia): „Plač dokud máš slzy. Až ti slzy, dojdou život půjde dál.” Každá bolest nakonec přebolí (nebo se alespoň zmírní), vše časem přejde i ty "beznadějné situace.“

Celý život je přece o neustálém padání a zvedání se.

zjentek

Já se ještě nepostavil. Ale pozor, může se to stát.

Ad dudu: V rodině a práci to může být složité. Až teprve při ztrátě obou se dá přemýšlet o KRUTOSTI. Naopak dobrovolně je nemít zase vyžaduje obrovskou odvahu. Chlap kolikrát až tehdy pozná, kým je.

Drap

Ano

Rokio

Ano, nedbalostí jsem během učení na OA utrpěl zhoršení paměti a snížení inteligenčního qvocientu, ale pak jsem se z toho po několika měsících dostal, a dokonce se mi podařilo odmaturovat s trojkami. Navíc se mi vrátil můj původní intelekt.

nyjono

Jasně, že jo.
Ono ti totiž nic jiného nezbyde, než se zvednout a v žití pokračovat. Pokud tedy chceš žít.
Mám jen jednu známou, která to zapíchla, za všechno mohou ti ostatní a je teď bezdomovec. Víno jí moc chutá.

dudu

ad zjentek: přiznávám bez mučení, že Tvoji zmínku o dobrovolném se zřeknutí rodiny i zaměstnání nechápu. Hovořit v této souvislosti o odvaze považuji za sporné. Založit rodinu, postarat se nejen o sebe, šířit genetické dědictví, to je konání odvážných. Opak svědčí spíše o tělesné a duševní sešlosti.

jirka F

Rokio: Promiň,ale tomu moc,nevěřím že by se ti vrátil původní intelekt?

Rokio

jirka F: Je to pravda. V době kolem maturity jsem absolvoval IQ test u klinického psychologa a vyšlo mi IQ o hodnotě 97 bodů. V papírech mám napsáno – nedefektní intelekt. Ztrátu paměti a zhoršení inteligence jsem utrpěl kvůli vysazení jednoho psychofarmaka, abych mohl jít darovat krev za účelem pomoci druhým lidem. Jednalo se o atypickou reakci. Po několika měsících jsem se z toho dostal a maturita je toho důkazem.

ivzez

Zaměňuješ dočasnou ztrátu paměti s intelektem/IQ.

Rokio

ivzez: Intelekt jsem měl také snížený. Ještě dříve jsem dělal IQ test v Brně, kde mi vyšlo IQ ve výši 80 bodů. Podle posledního IQ testu mám IQ 97 bodů.

ivzez

O tom pochybuji.

Na výsledky testů IQ má vliv spousta věcí, mj. jak se před ním člověk vyspí, nasnídá, jestli (případně jak velkou) má trému, …

Intelekt byl pravděpodobně na stejné úrovni, jen ten první jsi vyplňoval za horších podmín ek než druhý.

Další, co má vliv na výsledek testů, je to, jestli jsi už někdy podobný test absolvoval (tedy zkušenost s takovými či podobnými) testy.

Pravděpodobná hodnota bude někde mezi oběma hodnotami (více než první a méně než druhý výsledek).

Rokio

ivzez: Absolvoval jsem v životě celkem tři oficiální IQ testy. První jsem udělal na 2. stupni ZŠ a vyšlo mi zde IQ ve výši 105 bodů a ani jsem se moc nesnažil. Druhý IQ jsem absolvoval v průběhu učení na OA a dosáhl jsem IQ ve výši 80 bodů. Byl jsem tehdy ale dost nervózní a měl jsem esenciální tremor. Poslední IQ test, který jsem absolvoval, byl na konci učení na OA a daný test trval několik hodin (ty předchozí jenom půl hodinu) a dosáhl jsem hodnoty 97 bodů. Byl jsem tehdy plně svěží a nejevil jsem známky duševní poruchy.

zjentek

Zlí jazykové tvrdí, že pod 110 je prej iq tykve!

Rokio

zjentek: Důležitější než intelekt jsou tvoje vědomosti a dovednosti.