bolak

Už jste letos nakrmili klíště?

A víte o téhle stránce > http://www.ly­melocator.cz/ , kde můžete vkládat informace o vámi vytočených klíšťatech, a vytvářet tak pro ostatní uživatele mapu rizikových oblastí? > http://www.ly­melocator.cz/kon­takt/nahlaste-nalez-klistete

Já jsem loni po jedné dvouhodinové návštěvě lesa našel 18 úlovků a stal jsem se tak místní klíšťolapkou měsíce, ale letos o mě nějak není zájem nebo co. Zajímá mě, ty testy co se prodávají v obchodech pro psy za cca 100kč, dá se to použít i na lidi? Bude to fungovat nebo psí klíšťata jsou jiná než ta co se lepí na mě? > http://antipa­razitika-pro-psy.heureka.cz/be­aphar-borrelia-test-6ks/ Já se nikdy netestoval, takže nemám žádnou zkušenost.

Odpovědi
Adula.57

Letos ještě žádné klíště nemám, zato pes jich už měl a ani obojek nezabírá.
Ten přípravek na lidi asi ne, může tam být něco špatného pro lidskou kůži. Jinak mě napadlo zkusit na lidi takový ten psí obojek. Letos to hodlám vyzkoušet jako náramek na tábor (mohlo by to odpuzovat i komáry, ne?).

gecco

Já klíšťata moc nekrmím, možná i proto, že používám repelent z Alpy a hřebíčku (minimálně mám vyzkoušeno, že odpuzuje komáry a muchničky)…
Možná i proto, že jím dost česneku a tak jim nechutnám…
😉
Ten test – osobně moc nevěřím v jeho průkaznost (přesnost) – na druhou stranu – klíšťata jsou táž, borelioza taky – klidně jej používej.
😉

quentos

Ne, já jim, čéče, nějak nechutnám, a to mě doktorka chválila, že mám prý „šlechtickou krev“. Asi jednou jenom po tý nešlechtický :{))>
Doplňuji:
*jedou

mosoj

Užívejte B-komplex. Z člověka je pak cítit v potu a odpuzuje klíšťata. To ovšem neznamená že ho člověk nemůže chytit.

Jediný test který uznávají lékaři a na jeho pozitivitě zahajují léčbu antibiotiky je tento :
https://www.klis­te.cz/cz/vyse­treni-klistat/vyber-vysetreni
Osobní zkušenost.
Ne u každého přisátého a nakaženého klíštěte dojde k přenosu ! Také záleží na době přisátí. Takže to stejně znamená léčbu antibiotiky naslepo.

ReHu

Zatím ne, nosím u sebe fenykl, časem zjistím, jestli opravdu funguje.
Moje psí holky už nějaký měly, ale co jsem jim dala pipetu, mají jich minimum. Mám s ní lepší zkušenosti než s obojkem.

lota

Ano, bohužel. Kočka je na tom ještě hůř. Nevím, jestli má nějaká mapa smysl. Přijde mi, že klíšťata jsou prostě všude.:-( A prý ještě infikovaná – „Česko je ráj klíšťat“: http://magazin­.aktualne.cz/ces­ko-je-raj-klistat-jine-zeme-se-umeji-ochranit/r~i:ar­ticle:779619/

bolak

gecco: hele, jestli tydle dvě látky na klíšťata fakt fungujou, tak si není nutný ani nic vyrábět, protože ALPA normálně vyrábí i hřebíčkový roztok > http://masazni-pripravky.heu­reka.cz/alpa-francovka-lihovy-bylinny-roztok-hrebicek-60-ml/

případně mast > http://masazni-pripravky.heu­reka.cz/alpa-bylinny-gel-hrebicek-100-ml/

gecco

Adula.57 → ten test testuje rozmačkané klíště – s kůží člověka (nebo psa…) nepřijde do styku, to klíště musíš nejdřív vyndat…
😉

Adula.57

Nechtělo se mi to číst, myslela jsem že to jsou takový ty kapičky na kůži. :) Teď jsem to četla a osobně taky nevěřím v přesnost a spolehlivost, ale zkusit to můžete.

Adula.57

U lidí se to také může použít: Do jedné zkumavky lze vložit až tři klíšťata z jednoho zdroje (tedy z člověka, nebo zvířete). Použitou sadu poté zlikvidujte jako běžný komunální odpad.
Určeno pro: zvířata i lidi

bolak

No mě právě zmátlo, že se to neprodává v žádné lékárně, jen v obchodech pro zvířata. A ty testy co se nabízejí lidem stojí někdy i několik tisíc, takže proč by teda někdo dělal test pro lidi za 3 tisíce kdyby to bylo to samý jako testy pro psy, který stojej stovku?

Adula.57

To nevim, ale za zkoušku to rozhodně stojí.