Nassin

Už jste letos (5/2021) zahlédli vlaštovky?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ne, zde ani nejsou budovy, kde by si vlaštovky lepily hnizda.

Další odpovědi
zjentek

Je brzy, letos jsou procesy v přírodě o tři týdny opožděné… tak třeba špaci si teprve hledají hnízda, esisemsišim.

marci1

Nezahlédla jsem ještě. První vlaštovka byla ale údajně zaznamenána již 10.3.2021 na jižní Moravě. 🙂

https://www.bir­dlife.cz/vlas­tovky-se-vraceji-patrejte-po-te-prvni-ve-svem-okoli/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Ametyst, u nás už jsou lidi přepraveni na vlaštovky. V oknech už mají pytlíky a jiné třásně aby odradili vlaštovky od stavění hnízd a já zase budu mít i letos zesrané parapety, ale to mi vůbec neva.

Ametyst

🙂 To si umím představit. Když jsem bydlela ve městě, vlaštovky si vybraly zásadně jen náš balkon. Byl v optimální výšce. 🙂 Teď se bavím se strakapoudy, žlunami, červenkami, dlasky, sýkorkami, kvíčalami, konipásky, kosy, strakami, jestřáby, možná jsem na některé zapomněla.

Ametyst

Jasně: vrabci.