Wang

Už je nějak ošetřeno ne-/hašení domu s nainstalovanýma solárníma panelama?

Zaslechl jsem tuhle před časem, že mohou hasiči NEHASIT dům se solárníma panelama (jsou pod proudem – vyráběj pořád elektřinu) a jen kontrolovat okolní budovy, aby se na ně oheň nerozšířil. Je to tak?
Nevíte, jestli to firmy, který ty systémy montují, nějak začaly řešit? Myslím, jestli jdou ty panely odněkud z nižších pater odstavit při požáru?

Nejlepší odpověď
anonym

Možnost hašení je omezené na prášek nebo halon.
Více info http://www.na­zeleno.cz/ener­gie/fotovolta­ika/solarni-panely-a-pozar-muze-vam-shoret-dum.aspx