df

Uvítali byste regulaci délky reklamy v tv?

V hodinovém pořádu půl hodiny reklam. Není to teror? Kam až to dojde? Že budou dávat jen reklamy a do toho nějaký pořad?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Délka reklamy v TV už JE regulovaná: pořád lze přerušit nejdříve po 30 minutách a čas vyhrazený reklamě a teleshoppingovým šotům v televizním vysílání nesmí přesáhnout v průběhu 1 vysílací hodiny 12 minut.

Pokud si myslíte, že by ty parametry měly být jiné, navrhněte svému poslanci změnu zákona č. 231/2001 Sb. o provozování rozhlasového a televizního vysílání

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-231#p49

Další odpovědi
Krupice

Snížit hranici do 9 minut.

_Bůh_

Je mi to jedno, televizi nesleduju. Filmy sleduju bez reklam, nejsem blázen abych si to prokládal reklamama.

Kazatel

Určitě omezit, Pepík pětadvacítka nám tu cituje zákon, ale realita je úplně jiná. Čas „přestávky“ se natáhne mimo reklamu o sponzory, upoutávky na další pořady, další sponzory, reklamu na svůj další internetový kanál, tím se hodinla rozmělní a může se zachvíli začít s přerušením programu znovu. Pokud byl toto účel zákona, tak to opravdu moc nevyřešilo.

elkon

U různých pořadů je to různé. Když např. někdy stáhnu film. Tak potom vystřihuji reklamy. A v programu, který používám vidím přesně jejich délku a počet. Někdy se stane že je jich třeba pět a délka se pohybuje mezi osmi a deseti minutami. Ze začátku filmu jsou častější, ke konci bývají dál od sebe. Při přímém sledování filmu, je to samozřejmě otrava. Zajímavá je ale ta strategie. Sponzor zaplatí nemalé peníze za reklamu, kterou ale skoro nikdo nesleduje. Takže televize z toho žije, ale divák je otrávenej. Zajímavé, že.

led

Dĺžka bloku reklám a čas vysielania je presne stanovený. V žiadnom prípade nejde o polhodinu. Ako to riešiť?
Je to jednoduché, obchod je obchod, platí to aj pre televízie. Peniaze potrebujú na chod televízie, mzdy a obnovovanie technológie zariadení. Ak si nezarobia, alebo nedostanú dostatočný fond od štátu, sponzorov, nebudú môcť fungovať.
Uvítali by ste radšej, aby ste každej televízii, ktorú pozeráte platili poplatky za divácke práva, alebo mať film prerušovaný oddychovým časom počas reklám (na varenie kávy, WC, prípadne inú činnosť) a zaplatíte len poplatok distribučnej spoločnosti (káblovka, satelit)?

Kelt

Je v tom nějaké pravidlo? Kolik filmu a kdy pustit reklamu a jak má trvat dlouho? V práci si po určité době mohu vybrat přestávku, ale není vždy stejné, tím myslím, že není stejný časový průběh – film a reklama, pokud bychom sledovali jen jeden kanál nějakou dobu. A když se ráno opakuje film, tak jsou reklamy dávány taky stejně jako večer, nebo je to jinak? A mají to tak všechny stanice nebo jen některé\?

df

Prvni reklamu davaji po 8 minutách. Dnes jsem se na to zaměřil.

Pepa25

😉 To určitěn ne, vysílání se kvůli reklamě měří na vteřiny, začnou přesně po půlhodině, to mi věřte. pokud máte pochybnost, napište stížnost a pak sem dejte, co vám odpoví: https://www.rrtv­.cz/cz/static/ra­da-on-line/dotazy-a-stiznosti/index.htm

df

Pepa25: Rád děláš z lidí blce? Chceš říct, že si vymýšlím? Když začne pořád 20:43 hod a reklamu dají 20:52 hod, tomu říkáš půl hodina?

Krupice

Někdy ironicky tvrdím, že mi do reklam skáče film.