Annemone

Uvěřili byste podruhé člověku, který Vás oklamal?

Člověk o kterém jsem se domnívala, že je můj přítel mi něco slíbil. Nejen že slib nedodržel, bez slůvka vysvětlení, nebo omluvy, ale zachoval se docela opačně. Prostě se mnou zametl.
Byl to můj přítel? Uvěřili byste znovu takovému člověku?

Nejlepší odpověď
annas

Není to jednoznačné. Záleží na okolnostech, proč se tak stalo, o co šlo atd.

Někdy se říká, dát druhou šanci, jindy, že slepované není tak pevné.

Říká se odpouštět, ale je rozdíl, proč to ten druhý udělal – z neznalosti, nedbalosti či záměrně. Pokud šlo o úmysl, tedy něco nečekaného, je to mnohem těžší.

Ale opravdu záleží na vás. Každý jsme přece jinak silný, odlolnější či citlivější, záleží-li vám na vztahu, který je mezi vámi, zda je to poprvé atd.

Někdo řekne, miluji, odpouštím. Jiný to řeší jinak .

Pokud tedy odpustíte, udělejte tlustou čáru a víc neřešte, důvěřujte .
Možná to nepůjde tudy cesta nevedla….

Záleží na vás, ujasnit si, zda ano, nebo ne, tedy najít hodně síly pro odpuštění. a získání důvěry. . Záleží na tom, jak moc hcete být spolu.

Spoléhejte sama na sebe, sice se říká, že dobrá rada je nad zlato, ale v tomto případě bych zvažovala důvody pro a proti. Přítele znáte jen vy …

Další odpovědi
ivzez

Podle mne to Váš přítel nebyl.
Skutečný přítel by s Vámi ani v případě, že by se situace
změnila natolik, že by svůj slib nemohl splnit, nezametl.

(K posouzení situace je málo informací, proto jen obecná odpověď.)

_______

Doplňuji:

Celou dobu přemýšlím nad druhou částí otázky, ale stále
na ni neumím odpovědět. Obecně lidem věřím, ale nejsem
si jista, jestli bych po zklamání dokázala uvěřit znovu.

Edison

Zapomínat je lidské, odpouštět je božské. Poměrné známé, žáno. Ale co z toho plyne? Ze zapomění plyne opakování chyb, neopatrnost. Z odpuštní plyne ponaučení, obezřetnost, opatrnost, ale nesmí se zapomenout.

led

Môže sa stať, že priateľ si nemusí byť vedomý, že nechtiac nedodržal svoj sľub. Pokiaľ nepoznáme situáciu a ľudí, nemôžme hodnotiť, kde je pravda.

Kepler

V takovém případě bych si příště na něj dal pozor. Přítel by záležitost vysvětlil nebo omluvil se. Pak bych to s ním ještě zkusil. Teprve splněné sliby dělají čestného chlapa.

hapiky

Je hodně důležité, zda Vás oklamal úmyslně či neúmyslně, zda Vás jen využil či zneužil.
Neřaďte se k lidem, kterým se říká nepoučitelní.
Pokud nejste schopná oponovat, udělejte mu alespoň nějakou ostudu či jinou trapnost jen proto, aby dostal alespoň symbolickou vyučenou.

KarellV

Podle mé zkušenosti se lidé nezmění… .ale určitě na to mám jen svůj názor …

Annemone

A máte pravdu. Dala jsem tomu člověku druhou šanci a dostala další kopanec. 🙂 Už nikdy víc ......

Annemone

Ivzez, mám stejný názor. Bohužel víc informací přidat nemohu, to už bych porušila zásady slušného chování.

ivzez

Anemone,
nevyzvídala jsem, o podobných věcech se člověku těžko píše.
Jen jsem zdůvodnila obecnost své odpovědi.

Annemone

Pochopila jsem to a děkuji. Dala jsem tomu člověku ještě jednu a tím i poslední šanci. Jen už jsem opatrnější. 🙂

ivzez

Do odpovědi už nemůžu, tak tady.

Někdy mohou nastat okolnosti, které člověk opravdu nemůže nijak ovlivnit. Ale i tak by se měl snažit nebo pokusit své jednání nějak vysvětlit nebo zdůvodnit.

Vy toho člověka znáte a rozhodla jste se mu dát ještě šanci. Předpokládám, že se nic podobného nikdy nestalo.

K té situaci mne ještě napadá možnost, že se mohl cítit trapně, „hloupě“, možná nevěděl, jak by to mohl napravit, … Nevím → to jsou spíše spekulace. (Ta otázka mne zaujala, přemýšlím o ní od okamžiku, kdy jsem si ji přečetla.)

Držím Vám palce.

Annemone

Jste milá, děkuji. Udělala jsem chybu, druhou šanci neměl dostat. Dopadlo to ještě hůř. Ale nestěžuji si, moje chyba, že jsem to zkusila.....

ivzez

Tak to mne mrzí, držela jsem Vám palce…

Annemone

Děkuji všem za názory, souhlasím se všemi. Jen body už bohužel nemám. Vrátím se zítra. 🙂

hapiky

Kepler: Nejde souhlasit s tím, že přítel by záležitost vysvětlil, nebo se omluvil.
Je jasné, že by to přítel nikdy neudělal, takže by se ani neměl za co omlouvat.

Kepler

Proč by to přítel nikdy neudělal? Může mít spousty objektivních důvodů, proč to nemohl udělat.

Annemone

On i přítel by se mohl dostat do situace, kdy svůj slib prostě nemohl dodržet. Ale kdyby to byl přítel, jistě by to vysvětlil a omluvil se.
Myslím, že nebyl. Ale žádnou pomstu připravovat nebudu. Jsem prostě taková trouba, co naletěla. 🙂