Qingren-Cha

Utopila jsem mobil- nefunguje, pomůže nová baterie?

Začnu takhle: dvakrát se mi pofařilo utopit mobil (NOKIA X3–01). Napoprvé bylo všechno OK jenom menší vady. Ale napodruhé už přestal fungovat úplně. Když ho se ho pokusím zapnout, rozsvítí se bílá obrazovka, po chvíli zase zhasne a pak už nic… Napadlo ně jestli by nepomohlo koupit novou baterii. :) Předem děkuji za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
radce

Pokud jsi ho zkoušela zapnout, tak už nepomůže asi nic.
Základní pravidlo je z mokrého mobilu co nejrychleji vyndat baterii a před vysušením mobilu ji tam nedávat a nezkoušet jestli mokrý mobil funguje. Baterie v mokrém mobilu je jeho vražda…
Zkus ještě vyndat baterku a mobil usušit, třeba ho přes noc hoď do pytlíku s rýží, ta na sebe vlhkost z mobilu naváže…

Další odpovědi
brillant

nepomohlo

leylandus

jelikož mobil samotný obsahuje komponenty které vyloženě vodu nesnášejí,jako foťák, dotykový display a jiné, bude nejspíš po vysušení funkční jen pro volání…jakmile je namočený, nebo vystaven mrazu, nezáleží tolik na baterii jako na CMOS součástkách v tel.