orestez

Upravuje vyhláška o provozu na komunikacích zbytečné troubení při cestě na svatbu a zpět z úřadu?

Měli by tam jet potichu, beztak to nikoho nezajímá.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Zákon hovoří: Je-li to nutné k odvrácení hrozícího nebezpečí, dává řidič zvukové výstražné znamení. Výstražné znamení se užívá jen po dobu nezbytně nutnou.
O svatbě ani slovo.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě. Upravuje používání zvukového výstražného signálu. V tomto případě se to však většinou toleruje.

Mc Merkurion

… to seš pěknej suchar, když ti to vadí …

JájsemRaibek

Musím poopravit odpovídající a konstatovat, že vyhláška o provozu na komunikacích NEupravuje troubení a ani zbytečné troubení.
Pokud se však otázka týká zákona 361/2000Sb. o provozu na pozemních komunikacích, tak ten používání zvukových výstražných zařízení upravuje.

Mc Merkurion

Lamalam: … co ty víš, jestli si to nechce nakonec rozmyslet, a troubí na poplach …