vagonik

Jak upnout brusný kotouč do sklíčidla?

Chci upínat brusné kotouče (na úhlovou brusku) do sklíčidla. Dělá se na to nějaký adaptér a co mám tedy případně shánět?

Odpovědi
Jiří Bohumil

Zkus použít některý z unašečů brusných papírů do vrtaček, doplněný o kombinaci potřebných tří individuálních podložek zhotovených z plechu (průměru 40/22,2/40 mm), stažených šroubem do stopky unašeče, případně zhotovit originální podložky s osazením pro vnitřní otvor brusného kotouče (22,2 mm) uchycenou na stopku unašeče. Ty by bylo nutno vysoustružit.
Že by se něco podobného prodávalo hotové, zatím nevím.
Já to takto realizoval na kotouček pilový.
Odkaz na nějaké ty unašeče:
https://www.bmshop­.eu/unasece-1#

jáára

Myslím že se to nazývá „šroub a matka“ + gumová podložka.

mosoj

Nechápu. Jsou kotoučové unašeče se stopkou do sklíčidla a pak ty samé do úhlové brusky se závitem. Na odkazu od Jiřího Bohumila je jich dost.