mirekborek

Jde nějak nainstalovat systém z instalačního média bez nastartovaného systému a bez ztráty dat? Více v poopisu.

Mám na notebooku Windows 8.1, ale při spuštění to vyhodí error (žádné recovery apod. nefungují). Mám na USB Windows 10, ale nechci přijít o data a potřebuju systém upgradovat z 8.1 na 10. Jde nějak nainstalovat systém z instalačního média bez nastartovaného systému a bez ztráty dat?
Díky za rady.

Původní neotázka
Upgrade nefunkčního systému

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
Kepler

Já jsem kdysi přecházel z XPéčka na win7 a bylo nutné zálohovat si všechny důležité soubory, o které jsem nechtěl přijít, na externí disk. Programy a aplikace jsem si musel znova nainstalovat. Jinak, mimo otázku, v životě bych neupgradoval na win8 a 10. Zčásti osobní zkušenost, zčásti zprostředkovaná.

Arne1

Obrátil bych se na odborníka. A to sice proto, že ani nevíš jakou chybu to vypíše a kdy a jak ta chyba vznikla.
Jsou i záchranná spuštění z instalačního média, kdy lze hodně věcí spravit. Pokud nefungují záchranné režimy, tak otestovat paměť a (nedestruktivně) disk, existují na to programy spustitelné z CD/USB.
Instalaci systému se zachováním dat spustíš bohužel pouze z běžícího systému, z offline média ne. Kdysi to šlo, ale to už je dávno – to ještě nebyly Win chráněné tolik jako dnes.
Při instalaci nového systému je možná i situace že ti data zůstanou, ale nespoléhal bych na to. Takže zálohovat všechna data – a to sám na notebooku také nezvládneš – chce to vytáhnout disk a připojit ho k jinému počítači.

anonym

O data při reinstalaci systému příjdete jen tehdy, když s sebou upgrade nese i změnu SOUBOROVEHO SYSTEMU disku, coz mezi verzemi windows neni moc obvykle – určitě tedy ne mezi verzí 8.1 a 10. Souborovy system obvykle zustava netknuty a stejne tak mohou na svém místě zůstat i původní domovske slozky.

Případné upřesnění otázky uveďte do diskuse.