Avatar uživatele
Panthe

Umí tělo vstřebat, případně využít, statickou energii?

Zajímalo by mě, zda je něco takového reálné, např. že by vlasy mohly fungovat jako takový přijímač čehosi. Jen sám nemám moc představu o tom, jak by něco takového mělo fungovat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2550 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud myslíš statickou elektřinu, tak jen k tomu aby sobě či ostatním dávalo citelné pecky. Tělo jako takové neumí využít žádnou vnější formu elektrické energie.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Panthe Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Co je to „statická energie“?
😉
Pokud máš na mysli statickou elektřinu, pak ji tělo

  • umí vstřebat
  • umí využít
  • jako „přijímač“ může fungovat libovolná část těla

😉
Ale, protože jde o malý dílek komplexu informací, bylo by nejlépe, kdyby ses dále vzdělal – v tomto případě ve fyzice…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Ano, tělo ji umí přeměnit na dynamickou energii.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nejprve napiš, co považuješ za statickou energii. Já žádnou takovou neznám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Vstřebat ano, pokud tu ránu přežiješ. Může se stát také, že ne – viz blesk. Jinak pokud přežiješ, tak se může změnit i na dynamickou-fest to s tebou hodí, případně aspoň cukne. A rovněž se přemění na akustickou-začneš sprostě nadávat.:-)
Já tedy aspoň jo.
Využít se dá, pokud by jsi chtěl někoho, případně něco, zabít. Ale k vytvoření tak vysokého statického výboje by bylo potřeba dosti velké kapacity, nebo slabé srdce. Ale o to Ti snad nejde?
Ale vlastně se i komerčně statika využívá-viz elektrické paralyzéry, jsou založeny rovněž na používání statické elektřiny.

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Jiří Bohumil: El. paralyzér nemá se statickou elektřinou nic společného. Teda… až na vysoké napětí, ale to může být i u poměrně běžných projevů statické elektřiny podstatně vyšší.

před 2550 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Pokud myslíš statickou elektřinu, tak jen k tomu aby sobě či ostatním dávalo citelné pecky. Tělo jako takové neumí využít žádnou vnější formu elektrické energie.

před 2550 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

☹ vedle…

před 2550 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Panthe

Je to tak, myslel jsem statickou elektřinu, bylo to jen ranní mylné vyjádření a v podstatě mě tedy zajímalo, zda ji jsme schopni využít na buněčné úrovni. Překvapivě se mi o takové věci zdál sen, tak jsem se chtěl zkusit poinformovat. Částečně si tedy vezmu k srdci to co píše gecco a něco si o tom přečtu. Všem díky za odpovědi.

před 2550 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek