adik97

Ukrajinci jezdi v ČR zadarmo i vlakem? V autobuse ukážou průkaz a jedou zadarmo. Kolik peněz dostávají uk od státu?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nejezdí, zadarmo je vlak odveze jen domů (výjezdní příkaz). Viz odkaz

Zdroj: https://www.cd­.cz/info/aktu­ality/-36295/

Další odpovědi
paul1

Není co závidět. Mají to tam rozbombardované. A jejich život tam, kde jim hrozí nebezpečí (a to je v podstatě všude) si neumíme ani představit.

df

To je největší zrůdnost. A těch je ještě víc

Dochy

Pokud se nemýlím, od počátku byli tyhle úlevy jen dočasné. Nevím jak se ta dočasnost v průběhu času měnila (možná ze začátku to byli 1 nebo 3 měsíce) ale od počátku to bylo časově omezené.

Pepa25

Změny od 1.srpna – viz https://ekono­mickydenik.cz/ces­ko-rusi-bezplatne-cestovani-pro-ukrajince-budou-jezdit-podle-beznych-tarifu/

aevul

Jestli to čtu správně (a je to správně napsané), pak měli nárok na bezplatné cestování jen při překročení státní hranice a pět dní po udělení dočasné ochrany. No, to je opravdu zrůdnost a je potřeba jim to závidět… :D