Ametyst

Ukrajina válčí na území Ruska?

Pozoruji různé útoky a požáry na ruském území už delší dobu, ale média mlčela. To byly zprávy zaměřené jenom na Ukrajinu. Teď se ale ozvaly Spojené Státy, takže to je vážné, a musí se vzít v úvahu, že Ukrajina válčí na ruském území.
https://www.no­vinky.cz/clanek/val­ka-na-ukrajine-prestante-s-utoky-na-ruske-rafinerie-tlaci-usa-na-ukrajinu-40465122#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&sou­rce=hp&seq_no=8&ut­m_campaign=ab­test250_box_slu­zeb_nad_rekla­mu_varAA&utm_me­dium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Proto Zelenský žádá zbraně a munici, ale nikdy humanitární pomoc pro občany?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Je v tom trochu bordel… Ukrajina je přece ruské území (dle Putina), takže už od počátku této války se válčí jen na území Ruska. 😅

Ani o Ukrajině, ani o Rusku nemám žádné valné mínění. Ruské vedení by bylo v klidu schopné útočit na vlastní území (pro různé záminky a svádění viny na ostatních). Ukrajina a její politici si zase hrají na svatoušky, protože jsou v roli napadených, a dělají ze sebe velké spojence tzv. velkých demokratických zemí a především Západu. Ale faktem zůstává, že poměry tam NIKDY nebyly lepší než v Rusku. To se nedá nikým popřít. „Demokraticky“ nesplňovali nic dle chápání toho, co je jakože demokratické (dle Západu). Na gigantickou korupci, ultramocnou a rozšířenou mafii, velká zločinnost, bídná politika a politici a nejhorší podmínky v Evropě (horší než třeba v Bělorusku)… to je pár maličkostí, na které většina lidí/států zapomněla nebo nebere v potaz či nevěděli, co je Ukrajina zač.
Praktiky těch i těch byly/jsou neobhajitelné. Osobně chápu podporovatele Ukrajiny asi jako podporovatele Ruska (tzn. vůbec).
Ukrajina se snaží alespoň veřejně/oficiálně tvářit slušně a jakože „nepřekračovat hranice“ (pravidel války atd)… Jinak by přišli minimálně o vojenskou podporu.

Další odpovědi
Savier

Ano. Nesmí se o tom ale mluvit. Ukrajina nechce mír, chce zbraně.

Pepa25

Média samozřejmě nemlčela, ale o všech útocích Ukrajinců na ruské cíla informovala: začalo to vojenskými, pak infrastrukturou (viz opakované útoky na Krymský most a nejnověji to jsou průmyslové cíle, podle Ukrajinců podporující válečné úsilí. USA se proti tomuto rozšíření ohradili. Mimochdem Rusové útočí na infrastrukturu od prvního dne války.
S dodávkami zbraní to souvisí jen nepřímo: třeba Němci odmítají dodat zbraně, kterými by šlo útočit až na ruské území.
Zelenský nežádá humanitární pomoc, protože tu dostává automaticky, zatímco s dodávkami zbraní řada států váhá.

da ny

Od samého počátku NATO a USA „upozorňuje“, na rozdíl mezi obranou a „útokem“, přestřelkami, na Ruské území. Varuje. Na ruské území ne….
Marně.
Od samého počátku se to Ukrajině „nedaří“. Někdy omylem, jindy záměrně
Ukrajinský „Himmler“, k této „nežádané aktivitě“ směřuje i nabádá.
Od samého počátku, jsou kritické komentáře i vojenských odborníků, politologů v ČR, mnohdy nevítané. Osoby označovány za rusofily a dehonestovány.
Média však informace podávají.

led

V prípade vojny medzi dvoma štátmi, boje, v akejkoľvek podobe, prebiehajú na území oboch štátov. Niekde je to otvorene, niekde skrytou formou.
Zelenský povie verejne, len to, čo mu dovolí scénar a režisér zo zákulisia riadiaci jeho verejné konanie. Pokiaľ mu diváci a poslucháči tileskajú, povzbudzujú ho a obdarúvajú, na Javisku dejín zostáva. Záver predstavenia závisí nielen od neho, ale prípadne aj od oponára, ktorý môže spustiť Oponu dejín, alebo osvetľovača, ktorý môže zhasnúť Svetlo sveta, či náhodou neodpočívajú pri kávičke a nehrajú šachy, bez ohľadu na Beh dejín…

Dochy

Rusové jsou na Ukrajině. Podle mně tohle je základ.
Pokud necháme Ukrajině právo na obranu, není možné je omezit jen na Ukrajinské území, pokud z Ruského území startují bombardéry. Jediné co podle mně lze po Ukrajině rozumně požadovat je aby neničili civilní cíle – sídliště, obchoďáky apod.

Zakazovat Ukrajině útočit na refinérie s tím, že by to v USA mohlo zdražit benzín je podle mně totálně mimo.

plebs

Proběhlo médií USA nejvíce podporuje a dodává zbraně ale UA bude střílet dle našich pokynů.
A starý štamgast doplnil až to UA foukne na Kreml tak se může Medvěděv a Šojgu rozzuřit a foukne něco většího na Kyjev a poté bude mít NATO problém jak rozhodnout začnout kvalitnější souboj anebo nechat UA v klidu.

michalds

Disraeli: vidím to stejně. V podstatě válčí 2 problematické národy mezi sebou.

Savier

Disraeli: 😁😂👌