Ukončení vyživovací povinnosti

Ted jsem platil naposledy alimenty,dcera ukončila učňák, a zajímá mě, kdo bude ukončovat tuto vyživovací povinnost, zda bývalá manželka nebo si musím zažádat o ukončení sám, děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Nechci vás plašit ani vyhrožovat 🙂 ale platit musíte do té doby, než si vaše dcera začne sama vydělávat… a to může ještě nějaký měsíc trvat.

Doporučuji, abyste se s dcerou dohodnul, že ji (nikoli matce) peníze zaplatíte ještě za prázdniny + maximálně září, což je dostatečně dlouhá doba na to, aby si sehnala práci.

btw. žádné oficiální ´ukončení´ vyživovací povinnosti neexistuje…, a vaší exmanželku z tohoto úplně vynechte, protože od té doby, co je dcera plnoletá, je to vztah pouze vás dvou, nikoli její matky.

Pokud by měly vzniknou nějaké problémy, tak doporučuji, abyste dceři písemně oznámil, aby vám sdělila, že si začala sama vydělávat. Pokud se tento termín bude neúměrně protahovat (např. déle jak půl roku), tak s placením přestaňte, oznamte tuto skutečnost dceři a nechte už na ní, zda bude uplatňovat nějaké rozumné argumenty pro obhajobu pokračování placení výživného.

Další odpovědi
člověk

pokud dcera dovršila 18 let a ukončila studium,podejte písemnou žádost na soud,který vám placení přikázal,ve které uvedete tyto dvě věci s tím,že žádáte o ukončení poviného výživného,
pokud by dcera pokračovala dále ve studiu,opět bude žádat sama
JINAK JAK NEBUDE ZAMĚSTNÁNA,A BUDE NA PRACÁKU,BYLA BY TO POTÉ JINÁ FORMA FINANČNÍCH PŘÍSPĚVKŮ VE VYŽIVOVÁNÍ
měl jsemznámého který také čekal a domlouval se a po dvou letech,když se dozvěděl,že dělá hloupost,uvažoval o podání žaloby na svou dceru,jednalo se o částce větší jak 100 000 kč