Ukončení placení alimentů

Chtěla bych se zeptat,dceři je 22.let a končí tříletý obor.Jsem povinna platit ještě v červenci.Dcera fetuje a do práce se ji nechce,proto končí školu až nyní.Děkuji

Odpovědi
sejtanka

ano,v červenci ještě ano,protože se to platí měsíc zpětně,tak jak výplata,nastoupíte třeba v září,ale první výplatu dostanete až v říjnu,to samé je i u alimentů.

Fidel

Výživné se platí vždy dopředu a to tehdy, pokud je vaše dítě tzv. nezaopatřené, tedy nejčastěji, že se připravuje na své budoucí povolání a nemá stálý pravidelný příjem. Pokud vaše dcera bude dále studovat, tak máte smůlu a budete muset dceři platit výživné i nadále, pokud nastoupí do práce, tím vaše povinnost zanikne, avšak pozor, pokud by ji z práce vyhodili, vaše povinnost se opět ze zákona automaticky obnoví.