Ukončení studia na VŠ

Studuji VŠ, vím, že nesplním podmínky pro postoupení do dalšího semestru. Je správná moje úvaha, že mohu počkat až do doby, kdy mi škola sama oznámí ukončení mého studia a teprve pak, po písemném vyjádření školy budu muset na pracovní úřad nebo musím školu kontaktovat dříve?

Nejlepší odpověď
quentos

nemusíte, klidně si počkejte, až Vám to pošle. Nechce-li se vám čekat, můžete sepsat a poslat oznámení o zanechání studia.

Další odpovědi
blesk26

Přesně tak, jestli nikam nespěcháš, tak si počkej, až ti škola napíše.

Jestli ale podmínky nesplníš jen těsně a studovat chceš dál, většinou bývá možnost (nevím jak to je na tvé škole) napsat do školy nějaký výmluvný dopis, proč ti to nevyšlo, že se to doženeš apod. V některých případech potom škola studenta nevyhodí a nechá ho pokračovat ve studiu.