Avatar uživatele
Registrovaný

Chápu dobře, že studentem na VŠ jsem do doby kterou jsem uvedl na "potvrzení o studiu" a ten odevzdal na Pojišťovnu?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez: co je to za blbost - "Studentem VŠ budete až do ukončení studia na VŠ"?! To tedy bije do očí...

Ad dotaz - ono dost záleží na tom, jaké datum jste tam uvedl. Už si to z dob studií nepamatuju, ale nemýlím-li se, jedná se o období od začátku akad. roku až do 31.8. následujícího (kalendářního) roku. Někdo (např. dopravní společnosti) to však neuznává a nepočítá do toho léto.


Avatar uživatele

Kinci, status studenta VŠ máte do ukončení studia. Pokud jde o nárok "udělat" si ještě poslední prázdniny, tak má pravdu quentos.
Pro daňové účely Vaši rodiče kvůli odpočtu na Vás dokládají každý rok "Potvrzení o studiu" (přikládá se k přiznání k dani z příjmu nebo k přiznáníé k dani ze závislé činnosti). Žádný formulář o potvrzení délky studia nejste oprávněn vyplňovat (ani částečně) sám. Toto je záležitost školy, jejímž jste studentem. Netuším o které pojišťovně mluvíte, ale i zde platí, že si vyžádáte potvrzení o studiu na škole, jejímž jste studentem a předložíte je pojišťovně.

A jinak informace pro ty, kteří ukončili studium stažené z netu:
Pokud jsem úspěšně ukončil školu, do kdy jsem žákem školy a od kdy do kdy jsem pojištěncem z titulu státu ?????
Pokud občan řádně ukončil studium( výučním listem, maturitou, absolutoriem,státní zkouškou) je žákem školy a pojištěncem z titulu státu :
1)výučním listem- učební obory, maturitou- střední školy, absolutoriem- vyšší odborné školy – je žákem školy do dne ukončení studia, za předpokladu, že se jednalo o soustavnou přípravu na budoucí povolání. Dnem následujícím po dni úspěšného ukončení studia přestává být žákem školy. Pojištěncem z titulu státu je do 31.8. příslušného kalendářního roku a to za předpokladu, že na tzv. brigádách neodpracuje celý kalendářní měsíc( tedy od 1 .do posledního dne měsíce). Pokud by pracoval pouze část jednoho a pouze část druhého měsíce, zůstává pojištěncem z titulu státu do 31.8. příslušného kalendářního roku. Bližší informace Vám podá Vaše zdravotní pojišťovna.
2) na jazykové škole- je žákem školy do 30.6. – pojištěncem z titulu státu je do 31.8. příslušného kalendářního roku, za předpokladu , že se jednalo o soustavnou přípravu na budoucí povolání. Tedy škola je zapsána v příslušné vyhlášce a jednalo se o nástup na tuto školu po první maturitě v době od 1.9. do 31.12 roku, v němž maturoval a za předpokladu,že na tzv. brigádách neodpracuje celý kalendářní měsíc( tedy od 1 . do posledního dne měsíce). Pokud by pracoval pouze část jednoho a pouze část druhého měsíce, zůstává pojištěncem z titulu státu do 31.8. příslušného kalendářního roku.Bližší informace Vám podá Vaše zdravotní pojišťovna.
3) na vysoké škole složením státních zkoušek, pokud se jednalo o soustavnou přípravu na budoucí povolání –složením poslední zkoušky přestává být žákem školy, pojištěncem z titulu státu je v tom měsíci , kdy skládal poslední státní zkoušku a celý následující kalendářní měsíc. Bližší informace Vám podá Vaše zdravotní pojišťovna.


Avatar uživatele
Zlatý

Nikoliv. Studentem VŠ budete až do ukončení studia na VŠ.
Potvrzení o studiu ale bude potřeba dokládat každý rok znovu.
Doplňuji:
Quentosi, proč hned blbost?

Student může být studentem až/jenom do ukončení studia na VŠ.
Pokud např. nezvládne zkoušky v prvním zkouškovém období,
určitě nebude studentem VŠ až do 31. srpna!

Mé dceři škola v prvním roce studia potvrdila studium s plánovaným termínem ukončení studia podle studijního programu.
Každý rok pak bylo potřeba dokládat, že ve studiu pokračuje.

Pokud by skončila dříve, byla by studentkou pouze do data ukončení studia.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Kincl

A chci se zeptat, pokud bych měl mít ukončení studia po prvním semestru nevíte přibližně jestli už v lednu bych nebyl student? Nebo až třeba v únoru ?

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2596
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 756
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 541
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.