Ukončení smlouvy na dobu určitou

Dobrý den,prosím o radu..jakým způsobem se ukončí pracovní smlouva,pokud mě,jako zaměstnanci, skončí pracovní neschopnost v den ukončení prac.poměru na dobu určitou?musí mě zaměstnavatel o neprodloužení smlouvy informovat nebo naopak já jeho?dojde ukončením smlouvy také ke zrušení „Dohody o odpovědnosti“?pře­dem děkuji za odpověď! Veronika

Odpovědi
standa

  1. Pracovní poměr na dobu určitou končí ve SJEDNANÝ DEN (současné trvání prac.neschopnosti na to nemá žádný vliv)
  2. Ani jeden z vás nemá povinnost informovat druhou stranu o neprodloužení smlouvy (neřeším specifické případy, kterou jsou popsány v ustanoveních § 39/5 Zákoníku práce, které se vás nejspíš vůbec netýkají)
  3. Ukončením pracovního poměru automaticky dochází i k ukončení Dohody o hmotné odpovědnosti.