Avatar uživatele
Registrovaný

Ukončení smlouvy na dobu určitou

Dobrý den,prosím o radu..jakým způsobem se ukončí pracovní smlouva,pokud mě,jako zaměstnanci, skončí pracovní neschopnost v den ukončení prac.poměru na dobu určitou?musí mě zaměstnavatel o neprodloužení smlouvy informovat nebo naopak já jeho?dojde ukončením smlouvy také ke zrušení "Dohody o odpovědnosti"?předem děkuji za odpověď! Veronika

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

1. Pracovní poměr na dobu určitou končí ve SJEDNANÝ DEN (současné trvání prac.neschopnosti na to nemá žádný vliv)

2. Ani jeden z vás nemá povinnost informovat druhou stranu o neprodloužení smlouvy (neřeším specifické případy, kterou jsou popsány v ustanoveních § 39/5 Zákoníku práce, které se vás nejspíš vůbec netýkají)

3. Ukončením pracovního poměru automaticky dochází i k ukončení Dohody o hmotné odpovědnosti.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2464
Zlatý ivzez 1353
Zlatý standa 1255
Zlatý mosoj 705
Zlatý led 610
Zlatý gecco 534
Zlatý marci1 478
Zlatý JájsemRaibek 475
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.