MartGrin

Musím odpracovat den, kterým mi končí pracovní poměr?

Zdravím, 28. 2. jsem po odpracování směny oznamil zaměstnavateli, že chci skončit (byl jsem ve zkušební době). Má být ve výpovědi správně datum 28. 2. nebo až 1. 3., pokud 1. 3. už nechci přijít do práce? Respektive musím odpracovat den, kterým mi končí pracovní poměr? Děkuji předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
cukrar

Jestliže chcete končit 28.2. tak to je poslední pracovní den. 1.3. jste již jinde.
Takže datum je ve výpovědi ten den, který pracujete naposledy. Nelze pracovní poměr skončit až zítra, když dnes končíte.

Další odpovědi
ivzez

Uveďte datum 28. února.
Pokud byste uvedl 1. března, musel byste 1. březen ještě odpracovat.

A pozor, ve zkušební době se pracovní poměr ruší, není to výpověď.

jirka F

Záleží na podniku,co vám řekne a jak se dohodnete.

ivzez

JIrka F → nezáleží na podniku ani na dohodě.

Jde o zrušení pracovního poměru ve zkušební době,
což je jednostranný právní krok.