Cenobita

Jak se v praxi realizuje úklid klenotnice korunovačních klenotů?

Pokud je potřeba uklidit místnost ve které jsou uloženy korunovační klenoty, jak se to v praxi provádí, to se musí sejít:

prezident republiky
předseda vlády České republiky
arcibiskup pražský a primas český
předseda Senátu Parlamentu České republiky
předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky
probošt Metropolitní kapituly u Sv. Víta
primátor hlavního města Prahy

a počkat až uklízečka vytře podlahu ? Nebo se dají otevřít dveře od klenotnice i jinak, bez nutnosti této sešlosti sedmi klíčníků ? Nebo tam pošlou jen oprávněné podržtašky?

http://zpravy­.idnes.cz/sed­mero-historickych-klicu-ke-korunovacnim-klenotum-nemusi-byt-jedinymi-exemplari-gmp-/domaci.aspx?c=981023_­172647_domaci_noc

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cesk%C3%A9_ko­runova%C4%8Dn%C3­%AD_klenoty

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… maj tam dálkově ovládanýho robota přes kamery > no, ona to zas tak blbá otázka není, ale na druhou stranu, ta místnost je malá komůrka, nikde není její fotka, takže tam těch pavučin bude asi dost …

Další odpovědi
zjentek

Předposledně to tam nejspíš vymetl Zeman, nabitý jako Tašunko Sapa!*

*nevíte, už je mluvení pravdy o hlavě státu trestný?

zjentek

Všimli jste si někdo vůbec toho postoje M. Zemana na fotografii? Vždyť je to v tom chlastu vždy tak patrrné! Jako by říkal- jsem mop, mop tady dělím já, JÁ jsem tady za mopa! Vsadím stovku, že se v tý póze onehdy houpal. Jako když mopem vytíráte podlahu.

dubraro

zjentek:
Nepleťte si prosím místnost, kde jsou korunovační klenoty uloženy, tzv. korunní komora a prostory, kde jsou příležitostně vystaveny, např. Vladislavský sál. Pan prezident byl postižen virózou v době, kdy byly klenoty vystaveny.

zjentek

Ale dyť já vím. Jen říkám, že nevíme, kdo na hradě po nocích kde courá na tajňáka. Tys nikdy nelezl, kdes měl zákaz? No, a tak to může být i s tím Zemanem při euforii viřózy. A nebo tam chodí někdo jinej tajně uklízet, aby národ neřekl, co je to za bordel uklízet korunní komoru bez klíčníků, což českej národ by řekl, na to beru jed!

dubraro

Možná se komora uklízí jen v době, kdy tam korunovační klenoty nejsou.

zjentek

Aha. Tak to se ty klenoty poté musí asi hodně leštit, když jednou za čas „jdou“ z tý komory ven, mezi lidi ;)

Cenobita

zjentek: Na toto se tě nikdo neptal 🙂

zjentek

…ale ptal. Tím, že si zvolíš prezidenta alkoholika, můžeš ten úklid v praxi klidně takto realizovat. V uklízených prostorech se takto stačí zamknout s „dostatečnou“ lahví a… co my víme, kdo kam může a nemůže a v praxi chodí či nechodí na hradě do těch kterejch prostor? Ale beru, že na toto by stačila i jedna drobná žena s šátkem na hlavě a prachovkou v ruce.

Cenobita

Nevím jak jsi přišel na to, že je prezident alkoholik, to bys musel být lékař a diagnostikovat to, myslím, že jsi jen laik který chce ublížit slovem. Česká společnost je k alkoholu obecně tolerantní, tak nevím proč by nemohl prezident konzumovat.

zjentek

No tak si podejte ruce. Já říkám, na tomhle světě se NIC nemůže změnit. Vám „lidem“ tenhle svět prostě vyhovuje. Vy si prostě nestěžujete!!!

Cenobita

A jak si představuješ ten změněný svět ? Ty jako u vesla ? … a chceme to ? … chceme tě ? … a netrpíš virózou ?

Mc Merkurion

Zjentek: … bez ohledu na to, co si o urážce hlavy státu myslím, nemáš pravdu: … je to malá komůrka a do „Do komory se vstupuje po úzkém točitém schodišti.“ (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cesk%C3%A9_ko­runova%C4%8Dn%C3­%AD_klenoty) – nechceš mi kurňa vysvětlit, jak by se tam dostal se svojí „drobnou“ postavou – takže ten to tam určitě nevymetl …

zjentek

Vymetl to před vstupem a tím se nečistota neroznášela dále do nitra místnosti.
Pro takovýho prevíta škoda erárních peněz za prádelnu!
Bůh ví, jak hrad uklízí svý komory, ale ať Zeman si pere v ruce!!!

Cenobita

Ty jsi tedy zloun – to se hned tak nevidí 🙂