Avatar uživatele
Mapel

Úklid a vaše osobní zkušenosti

Jaké máte osvědčené recepty při úklidu – skvrny, koberce, záchod, koupelna a pod. Jedná se o vaše osobní zkušenosti zejména s použitím rad našich babiček, kdy nepoužíváte profi chemii.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? samicek333, anonym, anonym, anonym před 4192 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nějaké nechemické osvědčené rady bych měla. Vyzkoušela jsem je, ale přiznám se, dnes používám raději chemii a tamty pomocníky použiji jen v případě nouze, když něco dojde ap. S chemií, nic naplat to jde rychleji, účinněji a voňavěji a dnes nejsou tyto prostředky tolik škodlivé. Tak tedy: ocet se dá používat na mytí a čištění nádobí přiměřeně mastné, na mytí lednice a sanitárního zařízení- odmašťuje, váže pachy, vyběluje a částečně dezinfikuje. Kyselé zelí: na koberce a dekorační látky. Oživuje barvy, čistí a váže na sebe prach. Čištění odpadu v kuchyni nebo koupelně : jedlá soda nebo prášek do pečiva zalít horkým octem. Cídění mosazi, zrcadel atd. se dají vydrhnout popelem ze dřeva. K protažení roury a komínu špatně táhnoucích kamen se dají použít slupky ze syrových brambor (málem mi ulítla střecha) Dřevěný nábytek, podlahy atd. se dají ošetřit včelím voskem…mohla bych ještě pokračovat, ale nevím na co ti to bude ! :))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Utřu prach a zametu podlahu – v případě potřeby ji vytřu.
Doplňuji:
Koberec nemám, tak stačí podlahu jednou za čas vytřít horkou vodou s jarem. Koupelna nebo záchod se u nás v domě nenalézají a ani žádné dlaždičky na stěnách, tak tady problém odpadá. Dezinfekční prostředky nepoužívám vůbec a chemii pouze ten jar, písek na nádobí nebo prací prášek, ale zbytek vždycky vyleju na jeden hnůj (máme dva). Na skvrny třeba v lednici použiji horkou vodu s jarem a malým rejžákem drhnu a drhnu – popřípadě si pomůžu pískem na nádobí. Nakonec ji vytřu vodou s octem a pustím se do vnější strany lednice. Sklo nebo televizní obrazovku zbavím prachu a vyčistím ironem nebo čistícími ubrousky. Dřevo a plast čistím nanejvýše opět vodou s jarem popřipadě s pískem na nádobí. Tak toť asi vše z mojich osobních zkušeností.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Bez chemie to máš snadné – parní čistič a parní mop.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Osobní zkušenost je asi taková, že uklízím, když musím. Ale jako na druhou stranu si to snažím fakt co nejvíce usnadnit, protože mě to naprosto logicky nebaví. Třeba hodně mě baví čisticí prostředky Laco od https://www.e­corevolution.cz/la­co/ které jsou hodně fajn. :) Ale jako je toho celá spousta. Dokonce jsem si teď pustil i podcast s Kateřinou Brožovou (s tou jinou) z Úklid pro klid. Pro single chlapa jsou to fakt neocenitelné informace. 😁

Avatar uživatele
Honzin8

Já jsem na úklid fakt magor :D Všechno musí být perfektní. Jinak teda doma uklízím hlavně eko prostředky. Ty jsou super, šetrné a mě doma prostě vyhovují. Jinak tyto produkty beru od alpik, tam mají tu nabídku nejlepší.

Avatar uživatele
TominkaFuky

Co si přesně od nich kupuješ? :) A jak ti sedí vůně těch úklidových přípravků?

Avatar uživatele
Vercule

Ano, ten alpik shop je super, taky tam nakupuju ráda a eko produkty, hlavně ty na úklid, beru tam :)

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Jsem se dívala, že na alpik mají i likvidátor pachu. Docela uvažuju, že bych koupila, ale potřebuju kvalitní likvidátory, ne jen takové, co zápach překryjí. Jak jsou na tom jejich likvidátory s kvalitou?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, koupila sis nějaký ten likvidátor? Jaký sis vybrala a jak funguje?

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Tak já jsem si ho nakonec koupila a musím teda říct, že jsem nadšená, spokojená. Je to opravdu likvidátor. Ten pach zlikviduje, ne jen, že by ho překryl. Takže pach opravdu zmizí. Já mám moc ráda tu vůni borovice, ale ještě bych ráda zkusila citron. Mám prostě ráda svěží vůně.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Tak super :) A koupila sis citron, jo? Tak jasně, pokud máš ráda svěží vůně, tak to je jasná volba.

Avatar uživatele
Derrynka

Já od nich kupuju komplet vše na úklid. Mně se moc líbí to, že je to prostě eko :) Takže šetrné pro domácnost i pro životní prostředí. To mi maximálně vyhovuje a ta nabídka Alpíka je fakt super, protože tam mají v nabídce vše.

Avatar uživatele
Honzin8

Já jsem za ni moc ráda, protože já mám eko čisticí produkty ráda. Dost si na ně potrpím. A ty je koupím vždy. A ve skvělé kvalitě.

Avatar uživatele
Derrynka

Co všem máš doma na ten úklid? Pomalu se blíží vánoční úklid a já jsem si říkala, že bych možná něco i dokoupila, ať je tan úklid kvalitní.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Taky tam ty úklidové přípravky kupuju a přiznám se, že kvalita mi vyhovuje fakt maximálně.

Avatar uživatele
Vercule

Oni mají docela širokou nabídku, že? Jakou vůni kupuješ ty? :) Jaká je ti nepříjemnější?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Jaké bereš přesně? Já jsem se koukala na ten shop a mají toho hodně, tak by mě zajímalo s čím jsi spojená…

Avatar uživatele
Honzin8

Ten shop je na ty eko produkty skvělej. Nakupuju ta moc ráda. Úklid řeším jen s nimi :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

No a co si od alpik na ten úklid kupuješ? Co se ti tak osvědčilo? :)

Avatar uživatele
Vercule

Jojo, na aplik mají super nabídku. Taky od nich beru ty eko čisticí prostředky. A musím říct, že jsem teda nikdy neměla účinnější.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Jako zkusila jsem od nich toho opravdu hodně a musím říct, že teda všechny jsou opravdu kvalitní a účinné. To jsem vyžadovala, takže jsem spokojená.

Avatar uživatele
leos39

ahoj, já si nechávám uklízet, sám domácnsot prostě netíhám, za mě doporučení na jednu úklidovku, která si to fakt zaslouží www.awisuklid.cz

před 3587 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek