mrblackwell

Máte zkušenost s chemickým záchodem ?

Třeba jak dlouho vydrží,než se naplní? Kolik stojí jeho provoz ? Jak a kam se odstraní obsah po naplnění ? Zapáchá ?

Předem děkuji za odpověd´

Nejlepší odpověď
jmhad

zajímavá otázka.Používal jsem ho dokud nebyla kanalizace.Naplní se podle toho,kolik do něho dáte a kolik splachujete.Obsah se vlije do kanalizace,pokud je.Pokud není,tak do septiku.Pokud ani ten není,do nějaké vyhloubené jámy v dostatečné vzdálenosti od vodního zdroje a od obytné místnosti,která by se měla pravidelně posypána chlorovým vápnem či chloraminem.Do spodní nádoby by se měl dávat k tomu určený chemický přípravek,proto chemický záchod,a pak nezapáchá.
Doplňuji:
Posypaná by měla být ta jáma a ne obytná místnost.Ale jinak to fungovalo celkem spolehlivě.Akorát měl problém jedinec s větším zadkem.

Další odpovědi
pusinka50

Jak dlouho vydrží se nedá říct jen tak. jestli do něj člověk dělá i „malou“ potřebu, tak se zaplní docela rychle. Když jen na „velkou“, tak může vydržet několik týdnů. Je lepší koupit splachovací suchý záchod. Do horní nádoby se naleje voda, do spodní něco málo speciálního roztoku, který rozpouští tuhé v kapalinu, takže po zaplnění vyléváš kapalinu.
http://www.bakterie-enzymy.cz/envidry-suche-zachody-50g/d-71547/
http://www.hez­kybydlet.cz/su­bio-prenosne-zachody-sannifresh-1000ml-3196.html